22 września obchodzimy Dzień Bez Samochodu

Facebook
Twitter
Email
Drukuj
Wzorem lat ubiegłych, w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, 22 września obchodzony będzie dzień bez samochodu. Po raz pierwszy w tym roku akcja została rozszerzona, a bezpłatne przejazdy przysługują wszystkim pasażerom MZK Ostrów Wielkopolski S.A. a nie tylko tym posiadającym dowód rejestracyjny.
Co ważne, dzięki podpisanym porozumieniom między organizatorem transportu publicznego, czyli Gminą Miastem Ostrów Wielkopolski z Gmina Ostrów Wielkopolski Gmina Przygodzice @Gmina i Miasto Raszków, Gminą i Miastem Nowe Skalmierzyce oraz Gminą Sieroszewice bezpłatne przejazdy obowiązywać będą na wszystkich liniach również poza granicami administracyjnymi Ostrowa Wielkopolskiego.
Akcja ma na celu propagowanie wygodnego, nowoczesnego, ekologicznego transportu miejskiego wśród mieszkańców w dojazdach do szkoły, pracy na zakupy czy do innych obiektów użyteczności publicznej. Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to doskonała okazja, aby zobaczyć jak na przestrzeni lat zmieniła się ostrowska komunikacja miejska i 22 września zostawić swój samochód w domu.
W ten sposób zmniejszamy liczbę aut na ulicach, dbamy o nasze środowisko, ale również jesteśmy w stanie zaoszczędzić sporo pieniędzy w domowym budżecie, zwłaszcza w obecnych czasach przy wysokich cenach na stacjach paliw.
Scroll to Top
Skip to content