Bezpłatny przejazd z MZK w Dniu Bez Samochodu

Facebook
Twitter
Email
Drukuj

Już 22 września, w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, obchodzić będziemy również w Ostrowie Wielkopolskim Dzień Bez Samochodu. Tego dnia wszyscy pasażerowie z ważnym dowodem rejestracyjnym będą mogli podróżować za darmo wszystkimi liniami MZK Ostrów Wielkopolski. Dowód rejestracyjny uprawnia do bezpłatnego przejazdu jedną osobę.

 

W 2021 roku obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu przypadają na okres od 16 września (czwartek) do 22 września (środa).

 

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą na celu zachęcenie mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania.

 

Kampania ma na celu promowanie zrównoważonego transportu w miastach i gminach oraz zmianę zachowań mieszkańców związanych z ich przemieszczaniem i korzystaniem przy tym z pojazdów mechanicznych.

 

W tym roku motywem przewodnim kampanii jest hasło „Bezpiecznie i zdrowo dzięki zrównoważonej mobilności”. Wybór tematu jest hołdem upamiętniającym trudy, jakie Europa – i świat – odczuły w czasie pandemii COVID-19. Stanowi on również refleksję nad możliwościami zmian wynikającymi z tego bezprecedensowego kryzysu zdrowotnego obserwowanego w Europie.

 

Miasta i gminy zachęca się do podtrzymania dynamiki procesów zaobserwowanych w ubiegłym roku, takich jak zwiększona aktywna mobilność oraz korzystanie z mobilności niskoemisyjnej lub bezemisyjnej.

 

Ludzie są natomiast mobilizowani do utrzymywania dobrej kondycji fizycznej i psychicznej, a także do tego, by wybierając środek transportu, dbać o środowisko i zdrowie innych.

 

W tym roku w akcji udział bierze blisko 2200 miast z kilkudziesięciu państw.

 

Do akcji włącza się również po raz kolejny Ostrów Wielkopolski. Już 22 września, obchodzić będziemy również w Ostrowie Wielkopolskim Dzień Bez Samochodu. Tego dnia wszyscy pasażerowie z ważnym dowodem rejestracyjnym mogą podróżować za darmo wszystkimi liniami MZK Ostrów Wielkopolski. Dowód rejestracyjny uprawnia do bezpłatnego przejazdu jedną osobę.

 

Scroll to Top
Skip to content