Choinki od mieszkańców trafiły na Piaski

Facebook
Twitter
Email
Drukuj

Zgodnie z zapowiedzią, część poświątecznych drzewek, zebranych w ramach drugiej edycji akcji „Zielona Energia z choinek”, została wykorzystana do ponownych nasadzeń w miejscach publicznych. Drzewka trafiły między innymi nad zalew Piaski Szczygliczka, gdzie zostały zasadzone w rejonie placu zabaw.

 

W tym roku już po raz drugi spółki Grupy Kapitałowej Centrum Rozwoju Komunalnego bezpłatnie odbierały po Świętach Bożego Narodzenia od mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego wykorzystane choinki. W wyniku trwającej od 4 do 29 stycznia akcji zebrano od mieszkańców około 25 ton choinek. To około 2100 sztuk wykorzystanych drzewek.

Nowością były przeprowadzone w dwóch terminach zbiórki drzewek bezpośrednio na terenach osiedli jednorodzinnych.

 

Większość zebranych drzewek została wykorzystana do produkcji zielonej energii dla ostrowian.

 

Oprócz oczywistych oszczędności ekonomicznych, akcja zbierania wykorzystanych drzewek i wykorzystania ich do produkcji ciepła i prądu miała także mocny aspekt ekologiczny.

 

Efekt ekologiczny zostanie jeszcze zwiększony, gdyż część zebranych drzewek została ponownie zasadzona w miejscach publicznych. Między innymi, drzewka trafiły nad zalew Piaski Szczygliczka, gdzie upiękniły okolice placu zabaw, produkując jednocześnie tlen i pochłaniając CO2.

 

Zbiórka wykorzystanych drzewek cieszyła się dużym zainteresowaniem i spółki zapowiadają jej kontynuowanie w kolejnych latach.

Scroll to Top
Skip to content