Choinki od mieszkańców zebrane

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj

Ponad 25 ton wykorzystanych drzewek bożonarodzeniowych zostało zebranych od mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego podczas tegorocznej akcji „Zielona energia z choinek”.

 

W tym roku już po raz drugi spółki Grupy Kapitałowej Centrum Rozwoju Komunalnego bezpłatnie odbierały po Świętach Bożego Narodzenia od mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego wykorzystane choinki.

 

Akcja miała kilka wymiarów. Z jednej strony, była ułatwieniem dla mieszkańców, którzy borykali się każdego roku z problemem uprzątnięcia swoich bożonarodzeniowych drzewek. Z drugiej strony, akcja wpisała się w promowanie ekologicznego postępowania, zwracając przy tym uwagę na konieczność wspólnej troski o porządek i środowisko.

 

W wyniku trwającej od 4 do 29 stycznia akcji zebrano od mieszkańców około 25 ton choinek. To około 2100 sztuk wykorzystanych drzewek.

 

W tej edycji zostały również przeprowadzone w dwóch terminach zbiórki drzewek bezpośrednio na terenach osiedli jednorodzinnych. Zgromadzono w nich prawie 4,5 tony drzewek, co daje około 375 sztuk, co przekłada się na około 290 GJ ciepła i 14 MWh (~50 GJ) energii elektrycznej, produkowanej w nowoczesnym systemie kogeneracji.

 

Ostrowianie mogli oddawać również choinki w doniczkach, które zostały poddane ocenie pod kątem wykorzystania przy nowych nasadzeniach. Część została zakwalifikowana do nowych nasadzeń w okolicy placu zabaw na ostrowskich Piaskach.

 

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem i została bardzo pozytywnie przyjęta przez ostrowian, a Grupa Kapitałowa Centrum Rozwoju Komunalnego już teraz zapowiada jej kontynuowanie w kolejnych latach.

 

W wyniku trwającej od 4 do 29 stycznia akcji zebrano od mieszkańców około 25 ton choinek.

To około 2100 sztuk wykorzystanych drzewek.

 

 

Przewiń do góry Skip to content