Darmowa komunikacja dla dzieci i młodzieży i bilet na basen

Facebook
Twitter
Email
Drukuj

Do końca wakacji młodzież szkolna będzie mogła korzystać z darmowych przejazdów autobusami Miejskiego Zakładu Komunikacji. Wcześniej, młodzi ludzie otrzymali także po bilecie na basen miejski.  

 

Darmowe przejazdy obowiązują od 26 czerwca do września 2023 roku na terenie miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Należy mieć przy sobie ważną legitymację szkolną, dowód osobisty, książeczkę zdrowia lub inny dokument tożsamości dziecka. Darmowe przejazdy dotyczą dzieci od 5 roku życia do ukończenia szkoły podstawowej. Przypominamy, że dzieci do 4 roku życia mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów przez cały rok.

 

To nie jedyny prezent od miasta dla młodych ostrowian. Ponad 6 tysięcy uczniów ostrowskich szkół podstawowych otrzymało bilety wstępu na Basen Miejski „Olimpijska”.

 

Bilety na basen dla młodzieży to elementem akcji promującej bezpieczny wypoczynek nad wodą „Zabierz głowę nad wodę!”. Do udziału w niej zaprasza Beata Klimek – Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego oraz spółka Ostrowskie Inwestycje Sportowe. Bilety można wykorzystać od poniedziałku do piątku, w godzinach otwarcia basenu. Są one ważne do 31 sierpnia 2023 roku.

 

Bilety rozdano uczniom ostrowskich szkół podstawowych podczas odbierania świadectw szkolnych.

 

Olimpijska, 6 lat temu, 23 czerwca 2017 roku, została uroczyście otwarta po modernizacji. Od tego czasu cieszy się ogromną popularnością. Podczas ubiegłorocznego sezonu letniego, z basenu skorzystało 52 tysiące mieszkańców. To pokazuje, jak oczekiwana i potrzebna była to inwestycja.

 

W czerwcu basen jest otwarty przez siedem dni w tygodniu, od godziny 10:00 do 19:00. Natomiast w lipcu i sierpniu godziny będą wydłużone, od poniedziałku do piątku: od godziny 10:00 do 21:00, a w weekendy i święta do godziny 22.00.

 

Ceny biletów pozostają na tym samym poziomie, jak w roku ubiegłym. Bilety można kupić zarówno w kasie “Olimpijskiej”, ale również  przez Internet.

Scroll to Top
Skip to content