Dodatkowe autobusy na 1 listopada

Facebook
Twitter
Email
Drukuj

Miejski Zakład Komunikacji w Ostrowie Wielkopolskim tradycyjnie uruchamia 1 listopada dodatkowe kursy autobusowe w rejonach największych ostrowskich cmentarzy. Wszystkie dojazdy komunikacją miejską do cmentarzy będą bezpłatne, nie tylko dla mieszkańców miasta.  

 

Dla Miejski Zakład Komunikacji w Ostrowie Wielkopolskim 1 listopada to komunikacyjny szczyt, do którego miejski operator komunikacji zbiorowej przygotowuje się w sposób szczególny. Tego dnia uruchomione zostaną specjalne linie autobusowe. Tych dodatkowych linii będzie w Ostrowie pięć. Linie: 100, 101, 102, 103 i linia 14 BIS będą jeździć z różna częstotliwością, niektóre co 10 minut, inne co 15 minut, a jeszcze inne co godzinę. Autobusy dojeżdżają w rejon cmentarza na Bema z różnych rejonów Ostrowa.

 

Do skorzystania 1 listopada z komunikacji zbiorowej zachęca prezes MZ, Janusz Marczak.

– Wiadomo, że tego dnia będą pod cmentarzami kłopoty z parkowaniem. Autobusy podjeżdżają bliżej cmentarzy, no i nie będzie problemu gdzie zostawić samochód. Bardzo istotne jest również, że wszystkie przejazdy – nie tylko dla mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego, ale również dla mieszkańców gmin, które podpisały z miastem porozumienie – będą tego dnia bezpłatne. I to nie tylko w granicach miasta, ale również na terenie tych gmin.

 

Poniżej zamieszczamy dokładny wykaz i trasy dodatkowych linii autobusowych MZK w dniu 1 listopada.

 

 

 

Scroll to Top
Skip to content