Dowcipne i proekologiczne nazwy dla nowych autobusów MZK

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj

Bateriusz, Pan Tograf, Solarek, Elektron, Prądzisław, Elektryczek, Cichobus, Antysmog, Bateryjka, Prądek. To 10 nazw dla nowych ostrowskich autobusów elektrycznych, wybranych w konkursie ogłoszonym przez Miejski Zakład Komunikacji S.A. w Ostrowie Wielkopolskim.

 

Miało być dowcipnie, zabawnie – ale z naciskiem na ekologię i elektromobilność. Uczestnicy stanęli na wysokości zadania i wykazali się dużą kreatywnością.

 

Na konkurs na nazwy dla ostrowskich autobusów elektrycznych, zorganizowany przez Miejski Zakład Komunikacji S.A. w Ostrowie Wielkopolskim, wpłynęło ponad 170 propozycji. Większość z nich nawiązywała do ekologii, przyrody, znanych postaci oraz elektromobilności. Komisja konkursowa wybrała 20 finałowych nazw, a zwycięską dziesiątkę wybrali internauci w głosowaniu.

 

Dzięki temu wiemy, że ostrowskie elektryki będą się nazywać: Bateriusz, Pan Tograf, Solarek, Elektron, Prądzisław, Elektryczek, Cichobus, Antysmog, Bateryjka, Prądek.

 

Nowe nazwy elektrobusów zostaną umieszczone na autobusach o numerach od 291 do 294 oraz od 300 do 305.

 

– Dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w naszym konkursie. Uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością, co znalazło swoje odzwierciedlenie w zaproponowanych nazwach. Mam nadzieję, że te nazwy spodobają się teraz pasażerom – podsumował konkurs prezes MZK S.A., Janusz Marczak.

Autorzy zwycięskich nazw otrzymają upominki ufundowane przez ostrowskiego przewoźnika publicznego.

 

Przewiń do góry Skip to content