Druga zbiórka wielkogabarytów w Ostrowie-wykaz ulic

Facebook
Twitter
Email
Drukuj

W sobotę, 12 marca mieszkańcy kolejnych 12 ulic w Ostrowie Wielkopolskim będą mogli w łatwy sposób pozbyć się odpadów wielkogabarytowych. Przypominamy listę ulic na których odbędzie się zbiórka oraz przypominamy najważniejsze zasady odbioru dotyczące odpadów wielkogabarytowych.

 

 

Zbiórka wielkogabarytów 12 marca odbędzie się na następujących ulicach: Bacewicz, Boznańskiej, Gojawiczyńskiej, Iłłakowiczówny, Jurka, Kosmowskiej, Kossak, Małkowskiej, Modrzejewskiej, Moniuszki, Orzeszkowej, Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Piaskowa, Sczanieckiej, Sendlerowej, Sempołowskiej, Curie-Skłodowskiej, Szembekowej, Szymborskiej, Zapolskiej.

Do odpadów wielkogabarytowych zaliczamy m.in. szafy, stoły, krzesła, wersalki, fotele, drzwi, dywany, okna. Odpady należy wystawić w dniu odbioru przed posesję w sposób nie stwarzający zagrożenia i utrudnienia dla ruchu drogowego.

Warto pamiętać, że odpadem wielogabarytowym nie jest zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, odpady remontowo-budowlane, części samochodowe oraz inne odpady niebezpieczne m.in. akumulatory, baterie, farby, leki, strzykawki, opony.

Jeśli ktoś nie skorzysta z okazji pozbycia się wielkogabarytów 12 marca, może przywieść tego rodzaju odpady do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Staroprzygodzkiej 121 lub przy Batorego 35.

Terminy odbioru odpadów można też sprawdzić w miejskiej aplikacji mobilnej oraz na stronach internetowych MZO i firmy KOSZ.

 

Przypominamy adresy i godziny pracy ostrowskich punktów PSZOK

 

PSZOK przy ul. Staroprzygodzkiej 121

poniedziałek: – 9.00 – 18.00

wtorek – piątek: 8.30 – 16.30

sobota: 8:00 – 12:00

tel. 62 737 20 12

 

PSZOK przy ul. Batorego 35

poniedziałek: nieczynne

wtorek – piątek: 7.30 – 16.30

sobota: 9.00 – 13.00

tel. 62 737 20 17

Scroll to Top
Skip to content