Duże zmiany na Piaskach

Facebook
Twitter
Email
Drukuj

Miejska spółka CRK Zieleń i Rekreacja kończy jedną z największych inwestycji w swojej historii. Nad zalewem Piaski w Ostrowie Wielkopolskim powstaje centrum konferencyjno-gastronomiczne, z miejscem do rekreacji. Zmieni się też układ funkcjonalny całego ośrodka, z namiotem koncertowym włącznie. 

 

Doskonale znany ostrowianom teren ośrodka na Piaskach to obecnie spory plac budowy. Zmienia się tam bowiem bardzo dużo, poczynając od układu funkcjonalnego całego terenu.

 

Na nowo wydzielono trzy strefy: imprezową  – z namiotem koncertowym, gastronomiczną – gdzie kończy się budowa nowej restauracji oraz strefę pola namiotowego.

 

Stan robót jest już mocno zaawansowany – mówi prezes CRK Zieleń i Rekreacja Wojciech Białas.

 

– Prace są bardzo zawansowane. Jesteśmy praktycznie na ich końcówce. Nowe zagospodarowanie terenu tego obiektu wiąże się tez z przebudową części imprezowej, która jest obok. W związku z tym, został już przestawiony namiot imprezowy, który w kwietniu lub maju będzie miał nowe poszycie. Obecnie są również wykonywane drogi i miejsca rekreacyjne, które będą służyły nowemu obiektowi restauracyjnemu – mówi prezes.

 

Oprócz nowych alejek, przy restauracji powstaną dwie duże altany rekreacyjne, powierzchni niemal 70 m 2.

 

Te zmiany są ważne nie tylko dla przyszłych klientów restauracji. Namiot imprezowy to bowiem również miejsce wielu koncertów plenerowych i festiwali muzycznych. Obecnie namiot został obrócony o 90 stopni w stronę jeziora.

 

 

Dla spółki najważniejszy jest jednak nowy obiekt restauracyjny, który został ciekawie zaaranżowany – podkreśla prezes Białas.

 

– Obiekt restauracyjny posiada salę, która może być różnie konfigurowana. W zależności od potrzeb, możemy stworzyć jedną lub nawet trzy sale, na 30, 50 lub 80 osób – zapewnia prezes Białas.

 

Z myślą o wygodzie gości oraz bezpieczeństwie najmłodszych uczestników imprez, plac wokół sali będzie ogrodzony. Przy sali będzie znajdował się również duży parking.

 

Otwarcie nowej restauracji planowane jest na koniec kwietnia.

 

 

 

 

Scroll to Top
Skip to content