Ekologiczne MajOSTaszki z nagrodami

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj

Ostrowskie spółki komunalne zapraszają do odwiedzenia podczas zbliżających się MajOSTaszków swoich stoisk, gdzie będą prowadzone ekologiczne akcje z ciekawymi nagrodami i konkursy z gadżetami dla najmłodszych i dorosłych.

 

Ideą akcji „Drzewka za butelki” jest aktywne dbanie o środowisko naturalne poprzez zbieranie niepotrzebnych i zaśmiecających otoczenie plastikowych butelek PET. Aby wziąć udział w akcji należy w sobotę, 7 maja, zebrać minimum 10 zgniecionych plastikowych butelek PET (o pojemności minimum 1 l) i dostarczyć je na stoisko Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim. W zamian za zebrane butelki, które trafią do recyklingu, uczestnicy akcji otrzymają sadzonki drzew, przy czym jeden uczestnik otrzymuje maksymalnie dwie sadzonki drzewka ozdobnego.

 

Z kolei w akcji “Kwiaty za elektroodpady”, w zamian za przyniesiony zużyty drobny sprzęt elektryczny, elektroniczny          “czy drobne AGD, mieszkańcy otrzymają sadzonki kwiatów sezonowych.

Na stoisku MZO będzie można oddać baterie i stare płyty CD. Dla wszystkich, którzy przyniosą odpady spółka MZO przygotowała upominki. Stoiska będą dostępne w sobotę, 7 maja, w godzinach od 14 do 18.

 

Dodatkowo w sobotę, 7 maja, odbędzie się XII Konkurs majOSTaszkowy  ,,O środowisko dbamy, więc baterie i płyty zbieramy!” pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek.

Konkurs ma charakter: indywidualny  – skierowany do mieszkańców oraz zbiorowy  – dla placówek oświatowych, z terenu miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Zbiórka obejmuje dwie kategorie: płyty CD/DVD: dla mieszkańców, dla przedszkoli i szkół podstawowych, baterie: dla mieszkańców, dla przedszkoli i szkół podstawowych.

 

Potwierdzeniem uczestnictwa w konkursie indywidualnym będzie dostarczenie zebranych odpadów na stanowisko organizatora na terenie Piaski-Szczygliczka podczas majOSTaszków w dniu 7 maja do godziny 17:00 oraz wypełnienie kuponu konkursowego: zbiórka płyt CD/DVD – 1 kupon za 1,0 kg odpadu, zbiórka baterii – 1 kupon za 1,0 kg odpadu.

 

Organizator konkursu w kategorii uczestników zbiorowych (tj. przedszkoli i szkół podstawowych) przyzna nagrody za I, II i III miejsce w każdej kategorii w zależności od ilości zebranych odpadów, w przeliczeniu na jednego ucznia lub przedszkolaka.

 

W konkursie indywidualnym każdy uczestnik otrzyma drobny upominek z logo firmy. Poza tym organizator przyzna po jednej nagrodzie w każdej kategorii, która zostanie wylosowana ze wszystkich dostarczonych kuponów konkursowych na stanowisku organizatora w dniu 7 maja 2022r.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 7 maja 2022 roku na terenie Piaski-Szczygliczka podczas majOSTaszków na scenie głównej około godziny 18:15.

 

Regulamin konkursu ZOiGO MZO S.A. w Ostrowie Wielkopolskim dostępny TUTAJ

 

Przewiń do góry Skip to content