Ekologiczne MajOSTaszki z nagrodami

Facebook
Twitter
Email
Drukuj

Ostrowskie spółki komunalne zapraszają do odwiedzenia podczas zbliżających się MajOSTaszków swoich stoisk, gdzie będą prowadzone ekologiczne akcje z ciekawymi nagrodami i konkursy z gadżetami dla najmłodszych i dorosłych.

 

Ideą akcji „Drzewka za butelki” jest aktywne dbanie o środowisko naturalne poprzez zbieranie niepotrzebnych i zaśmiecających otoczenie plastikowych butelek PET. Aby wziąć udział w akcji należy w sobotę, 7 maja, zebrać minimum 10 zgniecionych plastikowych butelek PET (o pojemności minimum 1 l) i dostarczyć je na stoisko Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim. W zamian za zebrane butelki, które trafią do recyklingu, uczestnicy akcji otrzymają sadzonki drzew, przy czym jeden uczestnik otrzymuje maksymalnie dwie sadzonki drzewka ozdobnego.

 

Z kolei w akcji “Kwiaty za elektroodpady”, w zamian za przyniesiony zużyty drobny sprzęt elektryczny, elektroniczny          “czy drobne AGD, mieszkańcy otrzymają sadzonki kwiatów sezonowych.

Na stoisku MZO będzie można oddać baterie i stare płyty CD. Dla wszystkich, którzy przyniosą odpady spółka MZO przygotowała upominki. Stoiska będą dostępne w sobotę, 7 maja, w godzinach od 14 do 18.

 

Dodatkowo w sobotę, 7 maja, odbędzie się XII Konkurs majOSTaszkowy  ,,O środowisko dbamy, więc baterie i płyty zbieramy!” pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek.

Konkurs ma charakter: indywidualny  – skierowany do mieszkańców oraz zbiorowy  – dla placówek oświatowych, z terenu miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Zbiórka obejmuje dwie kategorie: płyty CD/DVD: dla mieszkańców, dla przedszkoli i szkół podstawowych, baterie: dla mieszkańców, dla przedszkoli i szkół podstawowych.

 

Potwierdzeniem uczestnictwa w konkursie indywidualnym będzie dostarczenie zebranych odpadów na stanowisko organizatora na terenie Piaski-Szczygliczka podczas majOSTaszków w dniu 7 maja do godziny 17:00 oraz wypełnienie kuponu konkursowego: zbiórka płyt CD/DVD – 1 kupon za 1,0 kg odpadu, zbiórka baterii – 1 kupon za 1,0 kg odpadu.

 

Organizator konkursu w kategorii uczestników zbiorowych (tj. przedszkoli i szkół podstawowych) przyzna nagrody za I, II i III miejsce w każdej kategorii w zależności od ilości zebranych odpadów, w przeliczeniu na jednego ucznia lub przedszkolaka.

 

W konkursie indywidualnym każdy uczestnik otrzyma drobny upominek z logo firmy. Poza tym organizator przyzna po jednej nagrodzie w każdej kategorii, która zostanie wylosowana ze wszystkich dostarczonych kuponów konkursowych na stanowisku organizatora w dniu 7 maja 2022r.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 7 maja 2022 roku na terenie Piaski-Szczygliczka podczas majOSTaszków na scenie głównej około godziny 18:15.

 

Regulamin konkursu ZOiGO MZO S.A. w Ostrowie Wielkopolskim dostępny TUTAJ

 

Scroll to Top
Skip to content