Ekologicznie i z pomysłem

Facebook
Twitter
Email
Drukuj

Regionalny Zakład Zagospodarowania Odpadów oraz Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim  i spółka Wodkan zapraszają na Piknik Ekologiczny w Parku Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim. Startujemy o godzinie 12.00, a wspólną zabawę zakończymy o godzinie 17.00.

 

Główną ideą pikniku jest oczywiście edukacja ekologiczna, tym razem poprzez zabawę. Tematem przewodnim będzie ponowne wykorzystanie odpadów.

 

Organizatorzy, Regionalny Zakład Zagospodarowania Odpadów oraz Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim, zadbali o mnóstwo atrakcji.

 

– Jeśli ochrona środowiska jest ci bliska, nie może cię zabraknąć! – zachęca Marzena Wodzińska,  prezes Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów. I dodaje – Chcemy pokazać mieszkańcom, że bycie EKO nie jest trudnym zadaniem. Zacznijmy od małych kroków. Segregacja odpadów i kompostowanie to doskonałe narzędzie w naszych rękach. Wykorzystajmy je. Podczas Pikniku będziemy rozmawiać o tym, co się z odpadów wytwarza, jak wygląda ich zagospodarowanie – tłumaczy Marzena Wodzińska.

 

Ostrowianie  będą mogli zobaczyć wyjątkowe eksponaty, które powstały dzięki recyklingowi, m.in.: z butelek PET, stopionego szkła, włókien celulozy, czy paliwa alternatywnego z odpadów komunalnych.

 

W Parku Miejskim będą także stoiska służb mundurowych: Straży Miejskiej w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie będzie można znakować rowery, Straży Pożarnej oraz Policji. Jak zawsze, pojawią się przedstawiciele Nadleśnictwa Antonin z bogatą ofertą edukacyjna dla dzieci i młodzieży. W trakcie festynu będzie można napić się wody, przygotowanej przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i  Kanalizacji WODKAN S.A. Konkursy i atrakcje przygotował także Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska z Urzędu Miejskiego.

 

Na najmłodszych czekają zamki dmuchane i zabawa z chustą animacyjną. Organizatorzy przygotowali również koce piknikowe i poczęstunek. Zapraszamy w piątek, 8 lipca, do Parku Miejskiego. Wspólna zabawa potrwa od 12.00 do 17.00.

 

Scroll to Top
Skip to content