Nowe „elektryki” dla MZO

Facebook
Twitter
Email
Drukuj

Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami MZO S.A. zakupił dwa elektryczne samochody, które powiększyły specjalistyczną flotę spółki. Jedno z aut służy do zbierania przeterminowanych leków z aptek wykorzystanych baterii, a drugie do wyjazdów kontrolnych.

 

Zgodnie z ustawą o elektromobilności i paliwach alternatywnych, instytucje publiczne mają obowiązek stopniowego odchodzenia od służbowych pojazdów napędzanych benzyną i olejem napędowym.

 

Realizując te zalecenia, ostrowska spółka MZO zakupiła dwa specjalistyczne, elektryczne  samochody marki Renault.

 

– Większy zakupiony samochód służy do odbioru przeterminowanych leków z aptek na terenie Ostrowa Wielkopolskiego i gmin powiatu ostrowskiego. Tym autem odbierane są również wykorzystane baterie, drobny sprzęt rtv i zużyte płyt CD. Mniejsze auto, typowo osobowe, służy do patrolowania ulic, kontroli pracy brygad i do wyjazdów kontrolnych w miejsca, gdzie spółka MZO świadczy swoje usługi – informuje Beata Rybka, kierownik działu sprzedaży Zakładu Oczyszczania i Gospodarki Odpadami MZO S.A. w  Ostrowie Wielkopolskim.

 

Większy z samochodów elektrycznych może przejechać do 300 km na jednym ładowaniu. Obydwa auta nie emitują spalin, a także idealnie nadają się do jazdy w ruchu miejskim.

 

 

MZO posiada obecnie ponad 30 samochodów do zbiórki i transportu odpadów. Wśród nich jest 7 pojazdów do wywozu kontenerów, 4 samochody z hydraulicznym dźwigiem samochodowym, 5 kratownic do selektywnej zbiórki oraz 25 śmieciarek, w tym 3 „małe” wykorzystywane w trudno dostępnych miejscach.

Spółka posiada również zamiatarkę ciągnioną wykorzystywaną do utrzymania czystości placów i ulic oraz jeden samochód do zbiórki odpadów niebezpiecznych i innych niż niebezpieczne.

 

Wszystkie pojazdy MZO codziennie obsługują kilka tysięcy miejsc odbioru odpadów w Ostrowie Wielkopolskim.

 

 

 

 

 

Scroll to Top
Skip to content