Energia z choinek – po raz drugi

Facebook
Twitter
Email
Drukuj

Grupa Kapitałowa Centrum Rozwoju Komunalnego ponownie przeprowadzi w tym sezonie akcję „Zielona energia z choinek”. Ostrowianie będą mogli oddać wykorzystane świąteczne drzewka, które posłużą do produkcji miejskiej, zielonej energii.

 

Akcja była zorganizowana w Ostrowie Wielkopolskim po raz pierwszy w zeszłym roku, przez Grupę Kapitałową Centrum Rozwoju Komunalnego i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Ostrowianie oddali niemal 1000 choinek. W ten sposób zebrano niemal 12 ton drzewek, które zostały przerobione na biomasę, a z niej wyprodukowanych zostało około 90 GJ ostrowskiej, zielonej energii.

 

 

Akcja miała kilka wymiarów. Przede wszystkim, ułatwiła ostrowianom uprzątnięcie wykorzystanych świątecznych drzewek i ich ekologiczną utylizację. Takie działanie ma również znaczenie edukacyjne, ucząc mieszkańców miasta ekologicznej odpowiedzialności i zwracając uwagę na konieczność wspólnej troski o porządek i środowisko.

Taka inicjatywa wpisuje się również w zasady funkcjonowania Ostrowskiego Rynku Energetycznego, zwracając uwagę na społeczny aspekt gospodarki energetycznej w obiegu zamkniętym.

 

Ostrowianie oddali niemal 1000 choinek. W ten sposób zebrano niemal 12 ton drzewek, które zostały przerobione na biomasę, a z niej wyprodukowanych zostało około 90 GJ ostrowskiej, zielonej energii.

 

– Inicjatywa to z jednej strony dodatkowa bezpłatna usługa komunalna dla mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego w związku ze świętami, a z drugiej wykorzystanie naszego systemu kogeneracji do ekologicznej utylizacji poświątecznych drzewek i produkcji dodatkowej puli lokalnego ciepła i prądu – wskazuje Bartosz Ziółkowski, prezes Centrum Rozwoju Komunalnego.

 

Choinki można będzie oddać, oczywiście za darmo, w kilkunastu punktach przygotowanych na terenie miasta. Akcja rozpocznie się 4 i potrwa do 29 stycznia. Dodatkowa zbiórka choinek na osiedlach domków jednorodzinnych odbędzie się w dniach 16 oraz 23 stycznia.

 

 

Scroll to Top
Skip to content