Gazele Biznesu z Wodkanu

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj

Wodkan Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, znalazł się w prestiżowym gronie najbardziej dynamicznych polskich przedsiębiorstw, zdobywając nagrodę “Gazeli Biznesu 2021”.

 

Gazele Biznesu to najstarszy, najbardziej wiarygodny i najpopularniejszy ranking małych i średnich firm w Polsce. „Puls Biznesu” organizuje go nieprzerwanie od 2000 r., realizując misję wspierania przedsiębiorczości. Ranking bazuje na najbardziej obiektywnych kryteriach – wynikach finansowych, a udział w nim jest bezpłatny. Obecność w rankingu oznacza, że firma należy do elity małych i średnich firm – nie tylko dynamicznie się rozwija, ale jest także transparentna.

 

O tytuł Gazeli Biznesu 2021 mogły ubiegać się firmy, które spełniały wszystkie poniższe kryteria: rozpoczęły działalność przed rokiem 2018 i prowadzą ją nieprzerwanie do dziś, w roku bazowym 2018 przychody ze sprzedaży mieściły się w przedziale pomiędzy 3 a 200 mln złotych, w latach 2018-2020 z roku na rok notowały wzrost przychodów ze sprzedaży, w latach 2018-2020 ani razu nie odnotowały straty, umożliwiły analizę swoich wyników finansowych przynajmniej z trzech badanych lat.

 

O miejscu firmy na liście rankingowej decydował wyrażony w procentach przyrost obrotów, osiągnięty w ciągu trzech badanych lat (2020 vs. 2018).

 

Spółka stawia przede wszystkim na bezpieczeństwo i jakość świadczonych usług, nie zapominając przy tym o nowych inwestycjach – podkreśla prezes Wodkanu, Marek Karolczak.

W minionym roku spółka osiągnęła wzrost przychodów o ponad 2 mln złotych, z czego 0,5 mln zł w działalności pomocniczej. Zrealizowaliśmy inwestycje za ponad 14 mln złotych, co jest bardzo dobrym wynikiem, zwłaszcza w dobie pandemii. Najważniejsze zadania, które ukończono, to modernizacja stacji uzdatniania wody oraz renowacja rurociągów tłocznych. Spółka została także doceniona w prestiżowych konkursach, zdobywając tytuł „Modernizacja Roku 2020”  oraz Najwyższa Jakość Quality International 2021. To wyróżnienie zostało przyznane w kategorii QI SERVICES – Usługi Najwyższej Jakości. Złotym Godłem QI 2021 nagrodzone zostały „Produkcja i dostawa wody oraz odbiór i oczyszczanie ścieków” za wdrożenie inteligentnego systemu zarządzania sieciami wodno-kanalizacyjnymi – przypomina prezes Karolczak.

 

Celem rankingu jest wskazanie i wyróżnienie najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm oraz jego upublicznienie w formach wg. własnego uznania organizatora, w tym w ramach specjalnego dodatku do dziennika „Puls Biznesu”.

 

W rankingu nie mogą brać udziału firmy oferujące usługi finansowe i powiązane z nimi, takie jak: banki, firmy ubezpieczeniowe, firmy faktoringowe, firmy leasingowe i firmy windykacyjne.  W rankingu nie uwzględniano wyników grup kapitałowych. W rankingu nie mogą się znaleźć firmy, które w badanym okresie miały chociaż raz ujemną wartość kapitału własnego.

 

Na potrzeby rankingu pod pojęciem firma rozumie się: jednoosobową działalność gospodarczą, działalność gospodarczą prowadzoną w formie spółki cywilnej, działalność gospodarczą prowadzoną w formie spółki w rozumieniu Kodeksu Spółek Handlowych, oddział zagranicznego przedsiębiorcy, inne formy działalności gospodarczej.

 

Udział w rankingu jest bezpłatny. W 22. zestawieniu Gazel Biznesu znalazły się 4733 firmy z całej Polski.

 

Przewiń do góry Skip to content