Karma od spółek dla schroniska

Facebook
Twitter
Email
Drukuj

1200 kg karmy suchej i 106 kg karmy mokrej – to wsparcie ostrowskiego sektora komunalnego dla czworonogów z ostrowskiego schroniska. Karmę zbierali pracownicy i kierownictwo Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego, MZO Zakładu Oczyszczania i Gospodarki Odpadami, MZK Ostrów Wielkopolski S.A. i Wodkanu.    

 

Zapotrzebowania bezdomnych zwierząt w schronisku są ogromne. Okres wakacyjny to szczególnie trudny czas, gdy porzucanych jest wiele zwierząt. Obecnie w schronisku jest w sumie ponad 200 psów i kotów. Miesięcznie potrzeba dla nich około 2 000 kg karmy!

– Takie akcje, skierowane dla czworonożnych przyjaciół, organizowane są regularnie. Tym razem o zapas karmy dla bezdomnych psów i kotów zadbali pracownicy Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego, MZO Zakładu Oczyszczania i Gospodarki Odpadami, MZK Ostrów Wielkopolski S.A. i Wodkanu – podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

– Rzuciliśmy hasło wśród pracowników spółki i co jakiś czas zbieramy karmę dla bezdomnych zwierząt. Mamy też w MZO pięć kotów z ostrowskiego schroniska. Opiekują się nimi pracownicy – mówi Andrzej Strykowski, prezes Zakładu Oczyszczania i Gospodarki Odpadami “MZO” S.A.

 

Ostrowskie spółki mają wielkie serce dla zwierząt. Warto przypomnieć, że psy i koty z ostrowskiego schroniska, znalazły swoje miejsce w wielu z nich. Na terenie Miejskiego Zakładu Komunikacji swój dom mają koty, tak jak i w MZO. Ciepłą budę i wielkie serca dobrych ludzi, psy ze schroniska znalazły w OZC oraz w RZZO.

– Zebraliśmy około 1000 kg dobrej jakościowo karmy suchej dla psów w ostrowskich schronisku. To dar naszych pracowników. Adoptowaliśmy już dwa psy i swoje miejsce znalazły one na terenie spółki przy ulicy Grunwaldzkiej – zaznacza Mariusz Bolach, prezes Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego.

Jeśli jesteś zainteresowany adopcją zwierzęcia z ostrowskiego schroniska zadzwoń na numer 722-333-376.

Nowy adres e-mail do ostrowskiego schroniska: schronisko@umostrow.pl

Przypominamy godziny otwarcia ostrowskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt w 2023 roku:

w dni robocze od poniedziałku do piątku:

od 1 stycznia do 31 marca: w godz. od 8:00 do 17:00,

od 1 kwietnia do 31 października: w godz. od 9:00 do 18:00,

od 1 listopada do 31 grudnia: w godz. od 8:00 do 17:00,

w soboty, niedziele i święta przez cały rok (z wyjątkiem świąt Wielkanocy, Poniedziałku Wielkanocnego, Wszystkich Świętych, wigilii oraz Bożego Narodzenia) w godz. od 10:00 do 15:00,

w Wielkanoc, Poniedziałek Wielkanocny, Wszystkich Świętych, wigilię i Boże Narodzenie, w godz. od 9:00 do 12:00.

 

Jeśli widzisz zagubionego w mieście psa, zadzwoń na numer interwencyjny 504-584-848 do Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Ostrowie Wielkopolskim. Prosimy, by z numeru korzystać tylko w przypadku znalezienia zbłąkanego lub rannego zwierzęcia.

 

 

Scroll to Top
Skip to content