Kolorowe śmieciarki dla MZO

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj

Są nie tylko nowoczesne, ale również kolorowo pomalowane i pomagają w edukacji ekologicznej. Trzy nowe specjalistyczne pojazdy do zbierania i transportu odpadów, za ponad 1,7 miliona złotych netto, zakupił Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO” S.A. w Ostrowie Wielkopolskim.

 

Ostatnio spółka zakupiła trzy trzyosiowe śmieciarki na podwoziu Renault D26 WIDE wyposażone w nowoczesną zabudowę FARID, o pojemności skrzyni ładunkowej 22 m3.

 

Pojazdy posiadają wszystkie urządzenia potrzebne do sprawnego odbioru odpadów. Zostały wyposażone w zabudowę przystosowaną do zbiórki odpadów BIO, posiadającą dodatkowe uszczelnienia oraz zbiornik na odcieki. Uniwersalność pojazdów pozwala odbierać przy ich pomocy zmieszane oraz segregowane odpady komunalne, a także odpady wielkogabarytowe.

 

Nasze nowe pojazdy posiadają tak zwany niski wrzutnik, który ułatwia pracę podczas zbierania odpadów segregowanych gromadzonych w workach oraz odpadów wielkogabarytowych. Dlatego samochody te są wykorzystywane przy zbiórkach odpadów na terenie całego miasta – mówi Andrzej Strykowski, prezes Zakładu Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO” S.A. w Ostrowie Wielkopolskim.

 

 

Nowe pojazdy we flocie MZO są estetycznie pomalowane na biało. Na ich bokach znajduje się kolorowa grafika, przypominająca podstawowe zasady domowej segregacji odpadów. Dzięki temu samochody nie tylko służą do zbierania odpadów, ale również działają edukacyjnie na odbiorców.

Ponadto, nowe śmieciarki spełniają rygorystyczne normy emisji spalin EURO 6.

 

Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO” S.A. cały czas rozbudowuje i unowocześnia swoją flotę pojazdów. W miejsce tych najstarszych i najbardziej wyeksploatowanych wprowadza pojazdy nowocześniejsze i bardziej ekologiczne, a tam gdzie to możliwe remontując samochody już posiadane.

 

 

Flota spółki liczy obecnie ponad trzydzieści samochodów do zbiórki i transportu odpadów. Wśród nich jest między innymi : 6 pojazdów do wywozu kontenerów, 4 pojazdy z HDS (hydraulicznym dźwigiem samochodowym), 5 pojazdów do zbiórki selektywnej tzw. „kratowców”, do tego 6 przyczep oraz 22. śmieciarki w tym 3. „małe” wykorzystywane w trudno dostępnych miejscach.

 

Spółka posiada również zamiatarkę ciągnioną wykorzystywaną do zamiatania placów i ulic oraz jeden samochód do zbiórki odpadów niebezpiecznych i innych niż niebezpieczne.

 

Dzięki tak licznej flocie ostrowski MZO może każdego tygodnia obsłużyć nawet kilka tysięcy miejsc odbioru odpadów.

 

Przewiń do góry Skip to content