„Komunalna” wizyta dzieci z „Bożego Podwórka”

Facebook
Twitter
Email
Drukuj

 Dzieci biorące udział w półkoloniach organizowanych przez świetlicę „Boże Podwórko” uczestniczyły w wycieczce edukacyjnej po obiektach spółek miejskich. Odwiedziły miedzy innymi oczyszczalnię ścieków, centrum przesiadkowe i Park Olbrzymich Owadów.

 

Grupa Kapitałowa Centrum Rozwoju Komunalnego angażuje się w działania edukacyjne, przybliżające najmłodszym mieszkańcom, istotę funkcjonowania gospodarki komunalnej w Ostrowie Wielkopolskim.

– To kolejna komunalna inicjatywa społeczna kierowana do ostrowskich dzieci i młodzieży. Jest rzeczywistym i praktycznym – bo realizowanym w terenie, elementem edukacji ekologicznej – podkreśla Bartosz Ziółkowski, prezes ostrowskiego Centrum Rozwoju Komunalnego.

Letnią, komunalną wizytę zorganizowano dla dzieci ze świetlicy „Bożego Podwórka” z inicjatywy prezesa Bartosza Ziółkowskiego oraz radnego miejskiego Szymona Matyśkiewicza. Dzieci podróżowały autobusem Miejskiego Zakładu Komunikacji, dbając o zasady bezpieczeństwa.

 

 

Pierwszym przystankiem była oczyszczalnia ścieków w Rąbczynie. Lekcję komunalną dzieci rozpoczęły od przejścia wzdłuż ciągów technologicznych z pracownikiem spółki WODKAN, co przybliżyło dzieciom istotę funkcjonowania gospodarki wodno-ściekowej Ostrowa i okolic.

Dalej dzieci wyruszyły w podróż w kierunku Centrum Przesiadkowego. Na miejscu dzieci dowiedziały się, że centrum jest elementem dużego projektu związanego z unowocześnieniem transportu miejskiego. Na terenie Centrum uczestnicy nie tylko mogli zobaczyć wiaty przystankowe i autobusy kierujące się we wszystkie części miasta, ale i stacje ładowania nowoczesnych autobusów elektrycznych i samochodów osobowych, zasilanych miejską „zieloną energią”.

 

 

Przy okazji wizyty komunalnej i pobytu na terenie Centrum Przesiadkowego, podopieczni świetlicy mogli podziwiać największą miejską inwestycję, jaką jest hala widowiskowo-sportowa Arena Ostrów. Ten nowoczesny obiekt ma służyć nie tylko profesjonalnemu sportowi zawodowemu, ale także dzieciom i młodzieży. Będzie w niej można organizować również duże wydarzenia kulturalne i społeczne.

Ostatnim przystankiem była wizyta na terenie Ośrodka Piaski-Szczygliczka. Ośrodek to nie tylko woda i plaża, ale miejsce z wieloma atrakcjami sportowymi, rekreacyjnymi i edukacyjnymi. Spółka CRK Zieleń i Rekreacja prowadzi działania mające na celu edukację ekologiczną, stąd wizyta dzieci w Centrum Edukacji Ekologicznej. Grupa przeszła wzdłuż ścieżek edukacyjno-ekologicznych, kierując się do Parku Olbrzymich Owadów, w którym można zobaczyć powiększone modele owadów i ptaków na co dzień żyjących wokół nas.

Pełne wrażeń, bogatsze o nowe wiadomości i umiejętności dzieci wraz z opiekunami bezpiecznie wróciły do świetlicy.

 

Scroll to Top
Skip to content