Komunalne wiadomości

Facebook
Twitter
Email
Drukuj
Zapraszamy do obejrzenia podsumowania najważniejszych wydarzeń w ostrowskiej gospodarce komunalnej, w którym można zobaczyć materiały na następujące tematy.
W programie między innymi:
– w Ostrowie są już kolejne 3 nowe „elektryki”, a wraz z nimi sześć stanowisk do ładowania pojazdów. To jednak nie koniec, już we wrześniu dojadą do nas kolejne 3
– ruszyła I edycja ostrowskiego Programu „Mieszkanie za remont”, którego organizatorem jest Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej. Program skierowany jest do osób, które z przyczyn materialnych nie mogą otrzymać kredytu na mieszkanie lub nie stać ich na najem na rynku komercyjnym.
– Spółka Centrum Rozwoju Komunalnego ponownie zaprasza wszystkich chętnych na wyjazd studyjny, tym razem do elektrociepłowni w Poznaniu. To doskonała okazja, aby od środka zobaczyć instalacje termicznego przetwarzania odpadów, która jest ulokowana w mieście i rozwiać wszelkie wątpliwości. Wyjazd odbędzie się 14 września i może wziąć w nim udział każdy, chętni mogą zapisywać się w siedzibie CRK.
– Znamy wyniki I edycji konkursu „Zagraj w zielone z MZGM”, którego celem było zachęcenie mieszkańców budynków wielorodzinnych do tworzenia mini ogrodów. Wygrał projekt mieszkańcy budynku przy ul. Kościuszki 16, który urzekł komisję konkursową dużą kreatywnością w doborze roślinności oraz elementów wyposażenia mini ogrodu.
– 1200 kg karmy suchej i 106 kg karmy mokrej ostrowskie spółki komunalne przekazały Międzygminnemu Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim, to dar Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego, Zakładu Oczyszczania i Gospodarki Odpadami MZO, MZK i Wodkanu.
Scroll to Top
Skip to content