Komunalne zaproszenie na majOSTaszki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj

Ostrowskie spółki komunalne wezmą udział w zbliżających się majOSTaszkach 18 i 19 maja. Zapraszamy do odwiedzenia stoisk “Drzewka za butelki” i “Kwiaty za elektroodpady”, a także stoiska Zakładu Oczyszczania i Gospodarki Odpadami “MZO” z zabawami i gadżetami dla najmłodszych oraz stoiska Nadleśnictwo Taczanów. To już w niedzielę, 19 maja!

 

Do udziału w akcji zapraszamy wszystkich mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego, którzy wezmą udział w majOSTaszkach na terenie ośrodka Piaski – Szczygliczce w Ostrowie Wielkopolskim w niedzielę, 19 maja.

 

Drzewka za butelki

Ideą akcji „Drzewka za butelki” jest aktywne dbanie o środowisko naturalne poprzez zbieranie niepotrzebnych i zaśmiecających otoczenie plastikowych butelek PET. Aby wziąć udział w akcji „Drzewka za butelki” należy zebrać minimum 10 zgniecionych plastikowych butelek PET (o pojemności minimum 1 l) i dostarczyć je na stoisko Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim. W zamian za zebrane butelki, które trafią do recyklingu, uczestnicy akcji otrzymają sadzonki drzew (jeden uczestnik otrzymuje maksymalnie dwie sadzonki drzewka ozdobnego).

 

Kwiaty za elektroodpady

Z kolei w zamian za przyniesiony ZUŻYTY drobny sprzęt elektryczny, elektroniczny czy drobne AGD mieszkańcy otrzymają sadzonki kwiatów sezonowych.

Na stoisku MZO będzie można oddać baterie i stare płyty CD. Dla wszystkich, którzy przyniosą odpady spółka MZO przygotowała upominki. Stoisko edukacyjne wystawi również Nadleśnictwo Taczanów. Stoiska będą dostępne w niedzielę, w godzinach od 14 do 17.

W niedzielę, 19 maja, o godzinie 14:00 na Piaskach – Szczygliczce pojawi się również Witold Czuksanow. To spotkanie w ramach akcji “Polska w kwiatach”.

Dodatkowo w niedzielę, 19 maja, odbędzie się finał XIII Konkursu “O środowisko dbamy, więc baterie i płyty zbieramy!” pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na scenie głównej około godziny 17:30.

 

Przewiń do góry Skip to content