Komunikacyjne zmiany

Facebook
Twitter
Email
Drukuj

Już wkrótce wejdą w życie ważne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Ostrowie Wielkopolskim.  Od 26 czerwca zniesione zostaną limity zajęcia miejsc w autobusach, a od początku wakacji dzieci i młodzież szkolna będą mogli za darmo korzystać z przejazdów miejskimi autobusami.

 

Na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów, od 26.06.2021r. limit osób w pojeździe zostanie podniesiony do 100 % maksymalnej liczby miejsc siedzących i stojących w pojeździe.

Obecnie limit dopuszcza zajęcie 75 % ogólnej liczby osób, przy zachowaniu 25 % miejsc siedzących wolnych.

Co ważne, wszystkie limity zapełniania miejsc w autobusach nie dotyczą osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID19. Należy jednak pamiętać, że pasażerowie będą musieli nadal nosić w autobusach maseczki zakrywające nos i usta.

Druga ważna zmiana dotyczy dzieci i młodzieży szkolnej. Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego, dzieci od 5 roku życia do ukończenia nauki w szkole podstawowej będą mogły w okresie wakacji letnich podróżować za darmo na terenie miasta autobusami Miejskiego Zakładu Komunikacji S.A. w Ostrowie Wielkopolskim.

Ważne jest, aby podczas przejazdu posiadały przy sobie dokument tożsamości potwierdzający wiek, najlepiej dowód osobisty lub legitymację szkolną.

 

Scroll to Top
Skip to content