Komunikat ws. sytuacji na składowisku odpadów

Facebook
Twitter
Email
Drukuj

W dniu 2 stycznia 2024 r. po godzinie 16:00 strażacy zakończyli działania na składowisku odpadów RZZO Sp. z o.o. przy ul. Staroprzygodzkiej w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie w godzinach popołudniowych odnotowano podwyższenie temperatury i dym unoszący się z fragmentu składowanych odpadów.

 

Władze spółki, oprócz podjęcia własnych działań zaradczych, zdecydowały również o powiadomieniu PSP, by wykluczyć ryzyko wystąpienia ognia i groźniejszego incydentu na składowisku.

Standardowo w przypadku wystąpienia wysokiej  temperatury odpady są rozgarniane i podawana jest woda przy użyciu sił i środków będących w dyspozycji Spółki. Jednak w sytuacji, która miała miejsce 2 stycznia, odpowiedzialny za bezpieczeństwo pracownik RZZO Sp. z o.o. zarekomendował dodatkowo, by działania spółki zostały wsparte prewencyjnie przez straż pożarną.

Działania wezwanych na miejsce strażaków polegały  m. in. na kontroli temperatury składowiska oraz podaniu wody w wyznaczonych miejscach. Ich praca trwała około 2 godziny.

W związku z powyższym, Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim dementuje informacje opublikowane przez niektóre media o płonącym składowisku, którego dogaszanie miałoby trwać „do godzin wieczornych”.

Scroll to Top
Skip to content