Konkurs na nazwy dla ostrowskich „elektryków”

Facebook
Twitter
Email
Drukuj

Miejski Zakład Komunikacji szuka atrakcyjnych nazw dla swoich dziesięciu nowych autobusów elektrycznych. Ogłoszony w tym celu konkurs potrwa do 15 listopada.

 

Na początku września br. na ulice Ostrowa Wielkopolskiego miasta wyjechało kolejnych sześć autobusów elektrycznych. Oficjalna prezentacja nowoczesnych i ekologicznych autobusów SOLARIS URBINO 12 Electric odbyła się 3 września przy ostrowskim Centrum Przesiadkowym i Arenie Ostrów.

Autobusy elektryczne są wprawdzie oznakowane tak, by można je było odróżnić od innych pojazdów MZK, ale to czasami za mało, by na pierwszy rzut oka rozpoznać „elektryka”.

– Autobusy elektryczne odróżniają się od pozostałych tym, że są w kolorze czerwonym, mają zielone tablice rejestracyjne i duży napis „Autobus elektryczny”. Mimo to, można je dość łatwo pomylić np. z autobusami marki MAN, które wyglądają bardzo podobnie. Dlatego ogłosiliśmy konkurs na ciekawe nazwy dla naszych „elektryków”. Propozycje mogą być jedno- lub dwuwyrazowe i powinny uwzględniać aspekt ekologiczny i napęd elektryczny – podkreśla Janusz Marczak, prezes MZK S.A.

Konkurs dotyczy przygotowania indywidualnych nazw dla dziesięciu autobusów elektrycznych, które są użytkowane przez Miejski Zakład Komunikacji w Ostrowie Wielkopolskim i które zostały zakupione w ramach projektów: „Unowocześnienie transportu miejskiego wraz z innymi działaniami niskoemisyjnymi na terenie Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski” oraz „Unowocześnienie transportu miejskiego Ostrowa Wielkopolskiego wraz z innymi działaniami niskoemisyjnymi na terenie Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej”.

Konkurs trwa od 28 września i został podzielony na 3 etapy. W I etapie, trwającym do 25 października 2020 r., można składać propozycje nazw dla nowych autobusów MZK, na adres email: konkurs@mzk-ostrow.com.pl

W II etapie komisja wybierze ze zgłoszonych propozycji 20 nazw do etapu finałowego.

29 października 2020 r. rozpocznie się III etap konkursu, który potrwa do 15 listopada 2020 r. Będzie to głosowanie internetowe, w którym wybrane zostaną nazwy dla dziesięciu nowych autobusów elektrycznych MZK.

W konkursie mogą uczestniczyć zarówno osoby pełnoletnie, jak i niepełnoletnie – za pisemną zgodą swoich rodziców lub opiekunów prawnych. Wzór zgody do pobrania ze strony internetowej spółki www.mzk-ostrow.com.pl

Autorom dziesięciu nazw z największą liczbą oddanych głosów w III etapie konkursu zostaną przyznane nagrody rzeczowe, ufundowane przez organizatora.
Szczegółowe informacje wraz z Regulaminem Konkursu zostały zamieszczone na stronie internetowej spółki: www.mzk-ostrow.com.pl

Scroll to Top
Skip to content