Konkursowa wizytacja

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj

W związku ze zgłoszeniem modernizacji stacji uzdatniania wody w Ostrowie Wielkopolskim do ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” teren inwestycji odwiedziło jury konkursu. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród odbędą się na Zamku Królewskim w Warszawie pod koniec września.

 

Konkurs „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku”, organizowany przez Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego, odbywa się od 1996 roku. Ma na celu wyłonienie i nagrodzenie realizacji przedsięwzięć budowlanych ukończonych w danym roku, wyróżniających się szczególnymi walorami oraz propagowanie i wspieranie ratowania obiektów i budowli dziedzictwa narodowego oraz promocję modernizacji, przebudowy i rozbudowy obiektów i urządzeń dla uzyskania efektów użytkowych i estetycznych.

 

Ten prestiżowy konkurs odbywa się pod patronatem Ministra Infrastruktury, Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, Ministra Klimatu i Środowiska, Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego oraz pod patronatem medialnym dziennika „Rzeczpospolita”, serwisu budowlanego Muratorplus.pl, ogólnopolskiego czasopisma „ROM-DOM”, miesięcznika „Materiały budowlane” i wielu innych.

 

Do pierwszego etapu konkursu zostało zgłoszonych 468 obiektów we wszystkich kategoriach, do finału zakwalifikowano 88 obiektów. W gronie tym znajduję się również modernizacja stacji uzdatniania wody w Ostrowie Wielkopolskim.

 

Jury konkursu składa się z przedstawicieli ministerstw, uczelni wyższych, przedstawicieli konkursu, środowiska samorządów, publicystów i branży budowlanej. Po wizytacji obiektu oraz po przeprowadzonej konferencji online, jury było pod wrażeniem poziomu trudności zrealizowanej w Ostrowie Wielkopolskim inwestycji, jej walorów estetycznych, poziomu nowoczesności oraz efektywności procesów technologicznych.

 

 

Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród odbędą się na Zamku Królewskim w Warszawie dnia 22.09.2021r., na które to zarząd spółki oraz władze miasta zostały już zaproszone.

Mamy nadzieję, że trud włożony w przeprowadzenie tej bardzo ważnej dla miasta Ostrów Wielkopolski inwestycji, zostanie doceniony przez kapitułę konkursu i zajmie ona jedno z czołowych miejsc w finalemówi prezes Wodkanu, Marek Karolczak.

Inwestycja realizowana przez spółkę WODKAN S.A. w latach 2019-2021 w ramach programu: „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej i osadowej na terenie aglomeracji Ostrów Wielkopolski” i współfinansowane z Funduszu Spójności w ramach osi priorytetowej II „Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu”, działania 2.3 „Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.”, otrzymała dofinansowanie w kwocie 7 892 250 zł.

 

 

 

Przewiń do góry Skip to content