Kosze na psie odchody i elektroodpady sprawdziły się w Ostrowie

Facebook
Twitter
Email
Drukuj

Kosze na psie nieczystości i Punkty Zbiórki Elektroodpadów szybko przyjęły się w Ostrowie Wielkopolskim. Ostrowianie chętnie z nich korzystają, do sprzątania po swoich czworonożnych pupilach lub w celu pozbycia się kłopotliwych odpadów.  

 

W czerwcu minęły dwa lata od zamontowania w Ostrowie pojemników na psie nieczystości. Na terenie miasta jest ich 31.

– Z perspektywy tych dwóch lat mogę powiedzieć, że to był przysłowiowy strzał w dziesiątkę. Właściciele psów bardzo chętnie korzystają z tych pojemników i znajdujących się tam woreczków na psie odchody. Dzięki temu poprawiła się czystość ostrowskich ulic i parków – mówi Andrzej Strykowski, prezes Zakładu Oczyszczania i Gospodarki Odpadami MZO S.A.

Pracownicy Zakładu Oczyszczania i Gospodarki Odpadami  MZO S.A. co tydzień opróżniają pojemniki i uzupełniają je w nowe woreczki. W każdym z pojemników zostawiają od 100 do 150 torebek. Największa popularnością wśród właścicieli czworonogów cieszą się pojemniki zlokalizowane w parkach. Są one – jeśli jest taka potrzeba – opróżniane nawet dwa razy w tygodniu.

Także Punkty Zbiórki Elektroodpadów cieszą się popularnością wśród ostrowian. W Ostrowie są dwa takie miejsca. Jedno otwarto w marcu 2018 roku przed wejściem do spółki MZO przy ul. Staroprzygodzkiej 138, a drugie w maju 2018 roku przed Urzędem Miejskim.

 

 

– To nie przypadek, że mieszkańcy tak chętnie korzystają z tych punktów – mówi prezes Strykowski. – Dzięki dostępności pojemników, ostrowianie mogą pozbyć się odpadów za darmo i to przez 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu – dodaje prezes MZO.

Trzeba pamiętać, że jeśli odpady te nie zostaną odpowiednio zagospodarowane i trafią na składowisko lub bezpośrednio do gleby, mogą spowodować nieodwracalną degradację środowiska naturalnego, wpływając negatywnie na rośliny, zwierzęta i oczywiście ludzi.

W Punktach Zbiórki Elektroodpadów każdy ostrowianin może bezpłatnie zostawić: zużyte telefony komórkowe, ładowarki do telefonów, kalkulatory, itp., tusze, tonery i kartridże do drukarek, baterie wszelkiego typu, żarówki o małych gabarytach oraz zużyte i niepotrzebne płyty CD, DVD, Blu-Ray, itp.

 

Lokalizacja pojemników na psie nieczystości

– Rynek

– ul. Raszkowska

– pl.23 Stycznia

– ul. M. Konopnickiej/60 Pułku Piechoty,

– pl. Rowińskiego,

– ul. Gimnazjalna,

– ul. Kopernika/Piastowska,

– ul. Partyzancka/Sienkiewicza,

– ul. Towarowa,

– ul. Zamenhofa,

– ul. Harcerska,

– ul. Kompały,

– ul. Browarna,

– ul. Wrocławska,

– ul. Paderewskiego,

– Park Miejski,

– Park Szczanieckiej,

– Park Kilińskiego,

– Park Marcinkowskiego,

– Park 3 Maja,

– al. Powstańców Wielkopolskich,

– al. Solidarności,

– ul. Kościuszki,

– ul. Sobieskiego

 

 

 

 

Scroll to Top
Skip to content