Marek Karolczak nowym prezesem CRK

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj

25 czerwca 2021 roku zakończyła się kadencja Bartosza Ziółkowskiego, prezesa spółki Centrum Rozwoju Komunalnego w Ostrowie Wielkopolskim. Na nową kadencję Rada Nadzorcza spółki powołała Marka Karolczaka.

 

Marek Karolczak jest absolwentem Technikum Ceramicznego w Krotoszynie (1975- 1980) – specjalność technik ceramik oraz Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki (1980-1985), specjalizacja – materiały budowlane, gdzie zdobył tytuł magistra inżyniera chemika.

 

Doświadczenie zawodowe:

Od 1985 do 2012  pracował na różnych stanowiskach w Krotoszyńskim Przedsiębiorstwie Ceramiki Budowlanej  CERABUD SA. Był między innymi inspektorem ds. technologiczno- produkcyjnych, kierownikiem działu postępu technicznego i nowych wdrożeń, głównym technologiem, kierownikiem działu kontroli jakości i laboratorium, dyrektorem ds. technicznych i produkcji.

Od 2012 do 2015 roku Marek Karolczak był Prezesem Zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w  Jarocinie. Do jego obowiązków należało między innymi zarządzanie spółką komunalną, przygotowywanie i realizacja wieloletnich planów inwestycyjnych, pozyskiwanie zewnętrznych środków finansowych (krajowych i unijnych) na realizację inwestycji, restrukturyzacja spółki.

Od roku 2015 do chwili obecnej Marek Karolczak jest Prezesem Zarządu WODKAN Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji S.A. w  Ostrowie Wielkopolskim.

 

Zebrane doświadczenie poza spółką:

  • 1987- 1995 Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Krotoszynie, stanowisko: nauczyciel przedmiotów zawodowych w Technikum Ceramicznym
  • 1994 -2014 Polski Komitet Normalizacji, członek Komitetu Technicznego nr 233 ds. konstrukcji murowych. Zakres obowiązków: przygotowywanie, opiniowanie i ustanawianie PN-EN norm dotyczących konstrukcji murowych.
  • 1998 – Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Materiałów Budowlanych – rzeczoznawca SITMB o specjalności produkcja technologia i jakość surowców i materiałów z zakresu ceramiki budowlanej. Członek kolegium redakcyjnego Czasopisma Ceramika Budowlana i Silikaty.
  • 1999 – 2005 V-ce Prezes Spółki „ CERAMBUD” sp. z o.o. w Warszawie- spółka prowadziła działalność handlowo-usługową
  • 2003 – TUV SUD Polska. Uzyskane uprawnienia rzeczoznawcy i eksperta z zakresu systemów zapewnienia jakości wg ISO 9001 i ISO 14001 w zakresie branży – szkło, ceramika i obróbka kamienia
  • 2017 Członek Rady Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie
  • 2019 – TUV SUD Polska Sp z o.o. Uzyskanie certyfikatu eksperta GHG z zakresu raportów dotyczących emisji gazów cieplarnianych.

 

Marek Karolczak pracuje w ostrowskim holdingu od 2015 roku, jako prezes Wodkan S.A. Spółka zrealizowała w tym czasie między innymi kompleksową modernizacje stacji uzdatniania wody, budowę jednej z najnowocześniejszych w Polsce suszarni osadów ściekowych.

Z rozmachem rozbudowywana jest także sieć wodociągowo-kanalizacyjna i deszczowa oraz zbiorniki retencyjne.

Przewiń do góry Skip to content