Miasto i spółki komunalne ponownie pomagają szpitalowi

Facebook
Twitter
Email
Drukuj

Grupa Kapitałowa Centrum Rozwoju Komunalnego kolejny raz wsparła ostrowski szpital. Tym razem kwotą 40 tys. złotych na zakup specjalistycznych urządzeń, tzw. optiflow. 60 tysięcy dołożyło również miasto Ostrów Wielkopolski, a 30 tys. złotych z zaoszczędzonych funduszy przekazała na walkę z koronawirusem również Rada Miejska.

 

– Mimo, że szpital jest jednostką powiatową, my w geście solidarności, przekazujemy kolejne wsparcie finansowe na zakup sprzętu, który ma ratować życie – również mieszkańców Ostrowa – mówi Beata Klimek, prezydent Miasta.

Bartosz Ziółkowski, prezes CRK, podkreśla, że w trudnym czasie pandemii bardzo ważna jest każda pomoc i solidarność społeczna.

– Odpowiedzieliśmy na pierwszy apel szpitala, pomagamy teraz i będziemy pomagać. Zdajemy sobie sprawę jak jest to ważne dla mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego – podkreśla prezes CRK.

 

 

60 tys. złotych z budżetu Miasta i 40 tys. złotych od miejskich spółek komunalnych  zostało przekazane ostrowskiemu szpitalowi na zakup wysokospecjalistycznych łóżek do intensywnego nadzoru nad pacjentem i urządzeń typu optiflow, czyli do terapii tlenowej. Zostało to skonsultowane z dyrektorem szpitala oraz ordynatorami oddziałów covidowych.

– Jest to sprzęt bardzo potrzebny, a wręcz niezbędny dla naszych pacjentów. Do ostrowskiego szpitala trafiają osoby w ciężkim stanie, stąd przeznaczenie tej kwoty na zakup łóżek do intensywnej terapii. To pozwoli pacjentom, którzy wymagają sztucznej wentylacji, szybciej powracać do zdrowia – zaznacza Dariusz Bierła, dyrektor ostrowskiego szpitala.

 

Wsparcia w wysokości 30 tys. złotych, ostrowskiemu szpitalowi, udzieliła także Rada Miejska Ostrowa Wielkopolskiego. Jak poinformował Jarosław Lisiecki, przewodniczący rady, pieniądze te udało się przekazać dzięki oszczędnościom – w tym roku nie organizowano obchodów 3 Maja, nie odbyła się też uroczysta sesja.

– Ostrowscy radni zgodzili się ze mną, że pieniądze te powinny zostać przekazane ostrowskiemu szpitalowi. Nie jest to może duża kwota, ale nawet jeśli pomoże uratować jedno ludzkie istnienie, to jest zdecydowanie warta przekazania – dodaje Jarosław Lisiecki.

 

 

To nie jest pierwsza pomoc miasta i spółek komunalnych dla ostrowskiego szpitala. W marcu br. Samorząd miejski przekazał 100 tys. złotych dotacji dla ostrowskiego szpitala na potrzebny sprzęt i wyposażenie medyczne.

100 tys. przekazała wówczas grupa kapitałowa, która także teraz wsparła tę tak ważną dla ostrowian placówkę medyczną. Miejskie wsparcie ponowiono w lipcu. Wówczas przekazano kolejne 100 tys. złotych na zakup specjalistycznego sprzętu lekarskiego – aparatu do diagnostyki molekularnej. Dzięki tej inwestycji, pacjenci mogą liczyć na szybką diagnozę.

 

Scroll to Top
Skip to content