Można jeszcze składać wnioski „dla systematycznych”

Facebook
Twitter
Email
Drukuj

Już w przyszłym roku Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej przekaże ostrowianom kolejne dwa bloki przy ulicy Klasztornej w ramach Ostrowskiego Przyjaznego Programu dla Systematycznych. Wnioski na mieszkanie można składać w sekretariacie MZGM jeszcze do 31 maja.

 

Spółka MZGM przygotowywała się do realizacji tej inwestycji przez ostatnich kilka miesięcy. Prace dotyczyły nie tylko sporządzenia aktualnej dokumentacji technicznej, czy przeprowadzenia postępowań w trybie zamówień publicznych, ale przede wszystkim znalezienia źródeł finansowania.

 

Inwestycja realizowana będzie ze środków własnych spółki oraz kredytu bankowego, który został udzielony spółce przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Łączna wartość wykonania dwóch budynków wraz z infrastrukturą towarzyszącą (chodniki, miejsca postojowe) to 5.749.666,03 zł brutto.

 

Spółka wyłoniła generalnego wykonawcę prac, którym została ostrowska firma NAT-BUD.

 

Dwa nowe budynki przy ul. Klasztornej 20A i ul. Klasztornej 20B zostaną wybudowane w bezpośrednim sąsiedztwie już oddanych do użytkowania bloków. Będą to budynki czterokondygnacyjne, podpiwniczone, w których łącznie znajdować się będą 32 mieszkania o różnych powierzchniach, od 36 do 56 m2 wraz z przynależnymi pomieszczeniami piwnicznymi i balkonami. Dwa mieszkania przeznaczone i przystosowane zostaną dla osób niepełnosprawnych.

 

Do przyszłych najemców należeć będzie doposażenie lokalu m.in. w okładziny  posadzek, płytki ścienne w łazience oraz armaturę sanitarną. Zagospodarowany zostanie teren wokół budynków. Powstaną nowe miejsca parkingowe dla samochodów oraz tereny zielone.

 

W ciągu ostatnich dziesięciu lat Spółka MZGM wybudowała w ramach Ostrowskiego Przyjaznego Programu dla Systematycznych przy ul. Klasztornej siedem budynków w których znajdują się 133 mieszkania.

 

Wnioski można składać do końca maja w sekretariacie Spółki MZGM przy ul. Kościuszki 14 w Ostrowie Wielkopolskim.

 

Szczegółowe zasady programu oraz gotowe do uzupełnienia wnioski dostępne są na stronie  internetowej Spółki pod adresem www.mzgm.pl, pod nr tel. 62 506 6230, 62 506 6246 oraz w siedzibie Spółki przy ul. Kościuszki 14 w Ostrowie Wielkopolskim.

 

 

Główne korzyści wynikające z Przyjaznego Programu “dla Systematycznych”

 

  • pierwszeństwo w zasiedleniu mieszkań i ich późniejszym nabyciu mają dotychczasowi najemcy lokali komunalnych (warunkiem jest zdanie dotychczas zajmowanego lokalu komunalnego)
  • nie potrzeba wykazywać się bankową zdolnością kredytową
  • przed zasiedleniem z przyszłymi najemcami podpisywana jest przedwstępna umowa sprzedaży zawarta w formie aktu notarialnego, która jest gwarancją otrzymania lokalu i dotrzymania warunków sprzedaży
  • termin sprzedaży lokalu może nastąpić nie później niż po 30 latach i nie wcześniej niż po 5 latach od dnia zawarcia umowy
  • z chwilą spłaty wszystkich rat następuje przeniesienie prawa własności lokalu aktem notarialnym i mieszkańcy stają się właścicielami mieszkań
  • mieszkańcy płacą niski czynsz ustalany na podstawie obowiązującej stawki czynszu uchwalonej przez Radę Miejską
  • czynsz plus miesięczna rata na poczet kupna lokalu są na poziomie czynszu płaconego za wynajem mieszkania od prywatnych właścicieli

Scroll to Top
Skip to content