Można już oddawać wykorzystane choinki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj

Ruszyła akcja „Zielona energia z choinek”, przygotowana przez spółki Grupy Kapitałowej Centrum Rozwoju Komunalnego. W kilkunastu wyznaczonych miejscach na terenie Ostrowa Wielkopolskiego stanęły punkty, w których ostrowianie mogą oddać wykorzystane świąteczne drzewka, które posłużą do produkcji miejskiej, zielonej energii.

 

Akcja ma kilka wymiarów. Przede wszystkim, ułatwiła ostrowianom uprzątnięcie wykorzystanych świątecznych drzewek i ich ekologiczną utylizację. Takie działanie ma również znaczenie edukacyjne, ucząc mieszkańców miasta ekologicznej odpowiedzialności i zwracając uwagę na konieczność wspólnej troski o porządek i środowisko.

Taka inicjatywa wpisuje się również w zasady funkcjonowania Ostrowskiego Rynku Energetycznego, zwracając uwagę na społeczny aspekt gospodarki energetycznej w obiegu zamkniętym.

 

Przeprowadzenie zbiórki drzewek w praktyce pokazało wartość spójności działań kilku zaangażowanych spółek komunalnych wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Centrum Rozwoju Komunalnego. Koordynatorem przedsięwzięcia był Ostrowski Zakład Ciepłowniczy, który wspierały pozostałe spółki komunalne, jak: Miejski Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami, Miejskie Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, Miejski Zakład Komunikacji, CRK Zieleń i Rekreacja, jak również ostrowskie spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe.

 

Choinki można oddać za darmo w kilkunastu punktach przygotowanych na terenie miasta (wykaz na grafice). W tym roku nowością będzie odbieranie choinek bezpośrednio od mieszkańców osiedli domów jednorodzinnych. Przewidziano dwie tury: 16 i 23 stycznia.

Trzeba tylko wystawić choinki przed posesję do godz. 7.00 rano w dniu odbioru.

 

Akcja potrwa co najmniej do pierwszych dni lutego.

 

 

 

 

Przewiń do góry Skip to content