Najpierw Konin, a we wrześniu do Poznania

Facebook
Twitter
Email
Drukuj

Kolejni mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego uczestniczyli w wyjeździe studyjnym do Konina. Kilkadziesiąt osób zwiedzało Zakład Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów. We wrześniu planowany jest kolejny wyjazd, tym razem do elektrociepłowni w Poznaniu.

 

– Instalacja w Koninie przekonuje mieszkańców, że takie inwestycje po pierwsze są potrzebne, po drugie są bezpieczne. Był to drugi taki wyjazd studyjny dla mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego zorganizowany w maju. Kolejny planujemy we wrześniu. Wówczas będziemy oglądać elektrociepłownię w Poznaniu – mówi Aleksandra Budzyń z Centrum Rozwoju Komunalnego.

Rocznie w Zakładzie Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Koninie spalanych jest około 87 tysięcy ton odpadów. Śmieci dostarcza w sumie 36 samorządów – miasto Konin oraz 35 gmin subregionu konińskiego, to około 370 tysięcy mieszkańców.

Budowa kompaktowej elektrociepłowni w Ostrowie Wielkopolskim ma być 4-krotnie mniejsza.

Więcej szczegółów o wrześniowym wyjeździe uzyskać można pod numerem telefonu: 62 7375820 (Centrum Rozwoju Komunalnego) lub kontaktując się mailowo: abudzyn@crk.com.pl

Scroll to Top
Skip to content