Nowe inwestycje Wodkanu

Facebook
Twitter
Email
Drukuj

Spółka Wodkan realizuje kolejne inwestycje budowy sieci wodociągowej i sanitarnej. Jednocześnie ogłaszane są przetargi na kolejne zadania. 

 

W marcu spółka Wodkan podjęła decyzję o przebudowie sieci rozdzielczej wraz z przyłączami w ulicy Kraszewskiego – Newerlego.

 

Decyzja była poparta analizą kosztów usuwania awarii, które wystąpiły w tym obrębie w ostatnim czasie. Przede wszystkim, wzięto pod uwagę dobro odbiorców, którzy bardzo często byli narażeni na częste przerwy w dostawach wody.

 

Wymieniono prawie 300 m sieci rozdzielczej na rury PE o średnicy 110 mm i ponad 300 m przyłączy wodociągowych. Koszt realizacji zadania wyniósł 120 000,00 zł.

 

Spółka ogłosiła również nowe postepowania przetargowe. Pierwszy przetarg dotyczy rozbudowy systemu kanalizacji sanitarnej w ul. Cyprysowej. Zadanie  dotyczy wykonania kanalizacji sanitarnej o długości 325,0 m oraz wykonanie 15. wyprowadzeń kanalizacyjnych o długości łącznej 75,5 m.

 

Kolejny przetarg dotyczy budowy sieci wodociągowej i  kanalizacji sanitarnej w ul. Wysokiej, gdzie powstanie sieć wodociągowa o długości 84,0 m, kanalizacja sanitarna o długości 30,0 m i 6 wyprowadzeń kanalizacyjnych o długości łącznej 24,0 m.

 

Spółka podpisała też nowe umowy na zadania inwestycyjne. Budową sieci wodociągowej i  kanalizacji sanitarnej w rejonie ul. Zębcowskiej zajmie się firma Tomasz Wiertelak HYDRO-INSTAL z Daniszyna. Wartość inwestycji wynosi 228 018,53 zł brutto,  a termin zakończenia robót budowlano-montażowych przypada na 10.06.2021 r.  Inwestycja obejmuje wykonanie sieci wodociągowej o długości 353,0 m i wykonanie kanalizacji sanitarnej o długości 307,0 m.

 

Nowa sieć wodociągowa powstanie również w ciągu ulicy Czereśniowej. Za 30 000,00 zł brutto planowane jest tam wykonanie sieci wodociągowej o długości 105,0 m.

Scroll to Top
Skip to content