Nowe miejsce do kąpieli dla ostrowskich Morsów

Facebook
Twitter
Email
Drukuj

Choć do rozpoczęcia zimowego sezonu kąpieli ostrowskich Morsów jeszcze sporo czasu, to spółka CRK Zieleń i Rekreacja już teraz myśli o polepszeniu warunków do tej coraz popularniejszej formy rekreacji. Z myślą o tym przygotowano nowe miejsce do kąpieli w lodowatej wodzie.

 

W sezonie zimowym, co niedziela nad ostrowskim zalewem Piaski Szczygliczka z kąpieli w lodowatej wodzie korzystało zbiorowo co najmniej kilkadziesiąt osób. Większość z nich to członkowie klubu Ostrowskie Morsy. Bywało, że w niedzielne południe do wody wchodziło nawet ponad 100 osób.

 

Do tej pory ostrowskie Morsy korzystały z niewielkiego, dzikiego kąpieliska w małym zbiorniku, przy restauracji. Coraz większa frekwencja sprawiała jednak, że chwilami trudno było pomieścić wszystkich chętnych. Brakowało również choćby symbolicznej infrastruktury do przebierania i pozostawienia rzeczy osobistych.

 

Teraz ma się to zmienić. Spółka CRK Zieleń i Rekreacja przygotowała bowiem nowe kąpielisko dla zwolenników zimowych kąpieli w lodowatej wodzie. Dokładnie naprzeciwko „starego” kąpieliska, na przeciwległym brzegu małego zbiornika spółka usypała z kilku ton piasku nowe, znacznie szersze i wygodniejsze, zejście do wody. Wkrótce w tym miejscu pojawią się również przebieralnie i ławeczki.

 

Zmianie ulegnie także miejsce do parkowania. Miłośnicy morsowania będą teraz korzystać z parkingu przy Parku Olbrzymich Owadów.

 

Spółka ma nadzieję, że nowe warunki przypadną do gustu ostrowskim morsom, którzy jeszcze liczniej będą mogli korzystać z zimowych atrakcji nad zalewem Piaski Szczygliczka.

 

Sezon morsowania rusza już pod koniec października.

 

Scroll to Top
Skip to content