Nowe miejsce do kąpieli dla ostrowskich Morsów

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj

Choć do rozpoczęcia zimowego sezonu kąpieli ostrowskich Morsów jeszcze sporo czasu, to spółka CRK Zieleń i Rekreacja już teraz myśli o polepszeniu warunków do tej coraz popularniejszej formy rekreacji. Z myślą o tym przygotowano nowe miejsce do kąpieli w lodowatej wodzie.

 

W sezonie zimowym, co niedziela nad ostrowskim zalewem Piaski Szczygliczka z kąpieli w lodowatej wodzie korzystało zbiorowo co najmniej kilkadziesiąt osób. Większość z nich to członkowie klubu Ostrowskie Morsy. Bywało, że w niedzielne południe do wody wchodziło nawet ponad 100 osób.

 

Do tej pory ostrowskie Morsy korzystały z niewielkiego, dzikiego kąpieliska w małym zbiorniku, przy restauracji. Coraz większa frekwencja sprawiała jednak, że chwilami trudno było pomieścić wszystkich chętnych. Brakowało również choćby symbolicznej infrastruktury do przebierania i pozostawienia rzeczy osobistych.

 

Teraz ma się to zmienić. Spółka CRK Zieleń i Rekreacja przygotowała bowiem nowe kąpielisko dla zwolenników zimowych kąpieli w lodowatej wodzie. Dokładnie naprzeciwko „starego” kąpieliska, na przeciwległym brzegu małego zbiornika spółka usypała z kilku ton piasku nowe, znacznie szersze i wygodniejsze, zejście do wody. Wkrótce w tym miejscu pojawią się również przebieralnie i ławeczki.

 

Zmianie ulegnie także miejsce do parkowania. Miłośnicy morsowania będą teraz korzystać z parkingu przy Parku Olbrzymich Owadów.

 

Spółka ma nadzieję, że nowe warunki przypadną do gustu ostrowskim morsom, którzy jeszcze liczniej będą mogli korzystać z zimowych atrakcji nad zalewem Piaski Szczygliczka.

 

Sezon morsowania rusza już pod koniec października.

 

Przewiń do góry Skip to content