Nowe mieszkania „dla systematycznych” od MZGM

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj

Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej rozpoczął budowę dwóch kolejnych bloków komunalnych przy ul. Klasztornej 20A i 20B. 32 nowe mieszkania, wybudowane w systemie „dla systematycznych”, będą gotowe już w przyszłym roku.

 

To będzie już ósmy i dziewiąty blok, wybudowany przez miejską spółkę w rejonie ulicy Klasztornej. Wszystkie powstają w systemie „dla systematycznych”, który jest modelowym przykładem rozwoju komunalnego budownictwa i stanowi inspirację dla innych polskich samorządów.

 

Łączna wartość wykonania dwóch kolejnych budynków wraz z infrastrukturą towarzyszącą (chodniki, miejsca postojowe, zieleń), to 5 mln 749 tys. 666 zł brutto.

 

W wyniku przetargu wyłoniono generalnego wykonawcę prac, którym została ostrowska firma NAT-BUD.

 

Cieszę się i gratuluję, że prace zostaną wykonane przez lokalną spółkę i lokalnych pracowników. Dzięki temu pieniądze pozostaną na naszym ostrowskim rynku. Miasto przyciągnie w ten sposób na długo mieszkańców, którzy będą dalej urządzać swoje mieszkania według własnych gustów i preferencji  – mówiła 29 czerwca 2021 r. prezydent Beata Klimek podczas uroczystości symbolicznego wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowych bloków komunalnych.

 

 

Dwa nowe bloki

Dwa nowe budynki przy ul. Klasztornej 20A i ul. Klasztornej 20B wybudowane zostaną w bezpośrednim sąsiedztwie już istniejących bloków. Będą to obiekty czterokondygnacyjne, w których znajdą się 32 mieszkania o trzech różnych powierzchniach: 36m2 , 47m2 , 56 m2 wraz  z pomieszczeniami piwnicznymi  i balkonami.

 

Dwa mieszkania przystosowane zostaną do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Jednocześnie zagospodarowany zostanie teren wokół budynków. Powstaną nowe miejsca parkingowe dla samochodów oraz tereny zielone.

 

Złożonych zostało 75 wniosków na nowe mieszkania. O tym, kto otrzyma wymarzone klucze do własnego mieszkania, zadecyduje losowanie.

 

Popularny program

Program „dla systematycznych” cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ostrowian. Jedną z jego podstawowych zalet jest fakt, że osoby ubiegające się o mieszkanie nie muszą wykazać się bankową zdolnością kredytową.

 

Ponadto, mieszkańcy płacą niski czynsz, ustalany na podstawie obowiązującej stawki czynszu uchwalonej przez Radę Miejską.

 

Z chwilą spłaty wszystkich rat następuje przeniesienie prawa własności lokalu aktem notarialnym i mieszkańcy stają się właścicielami swoich mieszkań.

 

Pierwszeństwo w zasiedleniu mieszkań i ich późniejszym nabyciu mają dotychczasowi najemcy lokali komunalnych.

 

Przed zamieszkaniem, z przyszłymi najemcami podpisywana jest przedwstępna umowa sprzedaży zawarta w formie aktu notarialnego, która jest gwarancją otrzymania lokalu i dotrzymania warunków sprzedaży.

 

Będą kolejne bloki

W ciągu ostatnich 10 lat MZGM wybudował w ramach Ostrowskiego Przyjaznego Programu „dla systematycznych” przy ul. Klasztornej dotąd siedem budynków, w których znajdują się 133 mieszkania.

 

Prezes MZGM, Zenon Musialski, zapowiada, że to jeszcze nie koniec, bo spółka planuje już budowę kolejnych bloków.

 

Te dwa budynki, które dziś rozpoczynamy, będą gotowe wiosną 2022 roku. Już teraz jednak planujemy budowę kolejnych budynków w tym samym miejscu. Dziesiąty budynek powstanie do 2023, a jedenasty do 2025. W ten sposób, do 2025 roku zakończymy budowę całego osiedla przy ulicy Klasztornej – zapowiada prezes Musialski.

 

 

Przewiń do góry Skip to content