Nowe wydanie Wiadomości Komunalnych

Facebook
Twitter
Email
Drukuj

W najnowszym wydaniu naszego cyklicznego programu Wiadomości Komunalne kolejne ciekawe newsy.

 

  • 24 lutego w sali Ostrowskiego Centrum Kultury odbył się jubileusz 120 lecia powstania ostrowskiego WODKANu, strategicznej dla Ostrowa Wielkopolskiego spółki komunalnej. Była to okazja do wręczenia okolicznościowych odznaczeń szczególnie zasłużonym dla rozwoju przedsiębiorstwa oraz gospodarki komunalnej, a także statuetek “Kropli WODKANu”, zaprojektowanych przez ostrowską rzeźbiarkę Agnieszkę „Skórkę” Lisiak. Wyróżnień, które spółka przygotowała dla  swoich interesariuszy, kontrahentów i emerytowanych pracowników. Był to również czas życzeń od zaproszonych gości, którymi tego dnia po brzegi wypełniła się sala Ostrowskiego Centrum Kultury.
  • W celu zmniejszenia kosztów eksploatacji budynków Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej intensywnie myśli o rozwiązaniach z dziedziny odnawialnych źródeł energii. Zebrania ze wspólnotami mieszkaniowymi w tej sprawie zaplanowano w najbliższym czasie.
  • Do floty pojazdów użytkowanych przez Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO” dołączył właśnie pierwszy elektryk! Samochód może przejechać do 300 km na jednym ładowaniu, nie emituje spalin, a także idealnie nadaje się do jazdy w zatłoczonym ruchu miejskim.
  • Miejski szalet publiczny z 1910 roku do renowacji. Z taką propozycją w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków wystąpiły Targowiska Miejskie zajmujące się zabytkowym obiektem.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia Wiadomości Komunalnych!

 

Scroll to Top
Skip to content