ORE wśród zwycięzców „Top Inwestycji Komunalnych 2020”

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj

Ostrów Wielkopolski został laureatem prestiżowego ogólnopolskiego konkursu Top Inwestycje Komunalne 2020. Wśród 10 najlepszych inwestycji komunalnych w Polsce znalazł się realizowany przez Centrum Rozwoju Komunalnego projekt Ostrowskiego Rynku Energetycznego. Nagrodę za działania spółki-matki ostrowskiej „komunalki” odebrała w trybie online prezydent Beata Klimek w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

 

– Konkurs Top Inwestycje Komunalne to doroczna inicjatywa serwisu Portalsamorzadowy.pl i Grupy PTWP. Niezmiennie celem konkursu Top Inwestycje Komunalne pozostaje ukazanie skali inwestycji komunalnych oraz ich prorozwojowego efektu dla gospodarki, regionu i mieszkańców – podkreśla Rafał Kerger, redaktor naczelny serwisu Portalsamorzadowy.pl. Konkurs ma na celu wskazanie najlepszych praktyk inwestycyjnych oraz  tych, którzy osiągnęli inwestycyjny sukces dzięki odważnym, prorozwojowym decyzjom.

Najlepsze inwestycje komunalne w Polsce po szerokiej analizie wskazała Ogólnopolska Rada Konsultacyjna złożona z doświadczonych samorządowców, ekonomistów, menedżerów, ekspertów i urzędników pod przewodnictwem Andrzeja Dery, sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP.

– Wybór Ostrowskiego Rynku Energetycznego to duże wyróżnienie dla naszego miasta i Centrum Rozwoju Komunalnego, akurat w szczególnym Dniu Samorządu Terytorialnego. To również potwierdzenie, że nowa wieloletnia strategia spółki-matki realizowana od 2018 roku zakładająca koncentrowanie się na innowacyjnych i zintegrowanych przedsięwzięciach w nowych przestrzeniach rozwojowych okazuje się słusznym kierunkiem. To w końcu dowód, że gospodarka komunalna na nowo stała się pozytywną marką naszego miasta na arenie ogólnopolskiej – podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

– Nagrodzone zostały nasze działania w ramach Ostrowskiego Rynku Energetycznego związane m.in. z budową w Ostrowie Wielkopolskim w 2019 roku pierwszej w Polsce miejskiej sieci zielonej energii dla mieszkańców i przedsiębiorców. Oczywiście w 2020 roku aktywnie kontynuujemy ten ambitny projekt i stawiamy kolejne kroki – ORE ma już pierwszą koncesję Urzędu Regulacji Energetyki – wskazuje Bartosz Ziółkowski, prezes ostrowskiego Centrum Rozwoju Komunalnego.

Ostrowski Rynek Energetyczny jest również jednym ze strategicznych projektów rozwoju całego Województwa Wielkopolskiego do 2030 roku. Ważny elementem ORE, który będzie realizowany w najbliższych miesiącach i latach to budowa systemu nowoczesnej kogeneracji gazowej, na co pozyskano ponad 7,5 mln złotych dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

– Ta inwestycja wpisuje się w jeden z głównych celów Ostrowskiego Rynku Energetycznego, jakim jest dekarbonizacja miasta – odejście od węglowych źródeł zasilania na rzecz innych źródeł ciepła i energii –  co krok po kroku wdrażamy w  całej Grupie Kapitałowej Centrum Rozwoju Komunalnego – zaznacza prezes Bartosz Ziółkowski.

– Dziękujemy również kilkudziesięciu gospodarczym i naukowym partnerom ORE oraz wspierającym nas instytucjom publicznym, takim jak Ministerstwo Klimatu, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego – podkreślają prezydent Beata Klimek i prezes Bartosz Ziółkowski.

 

Przewiń do góry Skip to content