Ostrów w kwiatach

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj

Na rabatach w parkach, skwerach ulicznych oraz w dużych kamiennych donicach pracownicy CRK Zieleń i Rekreacja, na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg, sadzą kolejne kwiaty.

 

Na początku wiosny w mieście posadzono 23.500 bratków. Teraz przyszedł czas na kolejne odmiany. Na skwerach sadzone są już turki, begonie, pelargonie itp. Łącznie, obsadzonych zostanie ponad 800 m2 rabatów w parkach oraz niespełna 200 m2 w dużych kamiennych donicach.

 

Najwięcej kwiatów posadzono już w Parku Kilińskiego, blisko 6.300 sztuk. Kolejne pojawią się m.in. na Placu 23 Stycznie, skwerze przy ul. Krotoszyńskiej, Parku 3 Maja, a także m.in. przy ulicach: Starotargowej, Kościuszki, Chopina, Gimnazjalnej, Wrocławskiej, Wojska Polskiego.

 

Nasadzanie zakończy się w pierwszej dekadzie czerwca. Ostrów znów ,,utonie’’ w pięknych kolorowych kwiatach, gdyż w mieście posadzonych zostanie około 20 tysięcy sztuk.

 

Na sadzeniu kwiatów nie kończą się działania CRK Zieleń i Rekreacja. Spółka prowadzi prace konserwatorskie terenów zielonych m.in. parków, skwerów, zielonych pasów dróg.

 

 

 

 

 

 

Przewiń do góry Skip to content