Ostrowska Giełda Ptaków i Drobnego Inwentarza

Facebook
Twitter
Email
Drukuj

Spółka Targowiska Miejskie SA w dniu 26 czerwca br. organizuje pierwszą Ostrowską Giełdę Ptaków i Drobnego Inwentarza na terenie targowiska miejskiego przy ul. Grabowskiej/Witosa w Ostrowie Wielkopolskim. Giełda będzie funkcjonowała w sposób cykliczny. Następne edycje odbywać się będą w każdą drugą niedzielę miesiąca w godzinach od 7.00 do 13.00. Do przyjazdu i udziału zapraszamy hodowców miejscowych, z najbliższych okolic, a także z terenu całej Polski. Terminy kolejnych edycji giełdy zaplanowane są już na 10 lipca 2022 r., 14 sierpnia 2022 r., 11 września 2022 r. itp.

 

Ostrowska Giełda Ptaków i Drobnego Inwentarza będzie miała  charakter wystawy, pokazu oraz ma służyć jako miejsce do wymiany handlowej, kupna i sprzedaży głównie w zakresie żywych ptaków ozdobnych oraz egzotycznych, drobiu, gołębi oraz drobnego inwentarza takiego jak np. chomiki, świnki morskie, króliki, białe myszki itp. Dostępna będzie również różnego rodzaju karma dla zwierząt, wyposażenie i akcesoria służące do właściwej hodowli i pielęgnacji zwierząt przydomowych i domowych oraz ozdobnych, jak np. klatki dla ptaków, siedziska, poidełka, karmniki, huśtawki, chodziki, gryzaki, zabawki, grzebienie, drapaki, itp.  Na giełdzie wprowadzony będzie zakaz sprzedaży psów i kotów oraz akcesoriów do odłowu dzikich zwierząt.

Prezentacja ptaków i zwierząt na giełdzie, odbywać się będzie bezpośrednio z przyczep i pojazdów samochodowych wystawców, posiadających przy sobie aktualny dokument poświadczający, iż zwierzęta przyjechały z terenu wolnego od chorób zakaźnych, wystawiony przez Państwowego Inspektora i Lekarza Weterynarii.

 

Pojazdy i samochody będą ustawiane na oddzielnej i wydzielonej części zadaszonego i utwardzonego placu targowego przeznaczonego wyłącznie do tego celu, który będzie odpłatny i wyznaczony przez Organizatora – spółkę Targowiska Miejskie SA. Teren targowiska wyposażony jest w sanitariaty stacjonarne, w punkt zewnętrznego poboru wody pitnej oraz w utwardzone i zadaszone miejsca handlowe. Bezpośredni nadzór nad “Ostrowską Giełda Ptaków” będzie prowadził Organizator oraz Powiatowy Inspektorat i Lekarz Weterynarii w Ostrowie Wielkopolskim.

 

– Pomysł zorganizowania Ostrowskiej Giełdy Ptaków wywodzi się bezpośrednio od osób, które zajmują się hodowlą ptaków, gołębi i królików. Widząc duże zaangażowanie, determinację oraz jak bardzo ważna jest dla tych osób hodowlana pasja, hobby i miłość do zwierząt, nie możemy pozostawać bez echa i pozytywnego odzewu na zgłoszony pomysł. Pragniemy tym sposobem pomóc hobbystom we wzajemnym zapoznawaniu się w środowisku hodowców, w nawiązywaniu wspólnych kontaktów, w dokonaniu wzajemnej wymiany posiadanych gatunków, która jest bardzo istotna dla podtrzymania danego gatunku i zdrowia tych zwierząt, zareklamowaniu ich działalności, ale przede wszystkim pragniemy zaszczepić miłość do zwierząt, głównie wśród  mieszkańców naszego miasta – powiedziała Ewa Psztyr – Prezes Spółki Targowiska Miejskie SA.

 

Zapraszamy także wszystkie te osoby, które będą chciały obejrzeć wystawę, poznać i podziwiać wspaniałe różnorodne gatunki i okazy prezentowanych żywych ptaków oraz drobnego inwentarza. Być może wśród odwiedzających zrodzi się myśl o posiadaniu takiego domowego zwierzaka lub ptaka czy nawet o rozpoczęciu i zajęciu się drobną ich hodowlą. Zapraszamy także tych, którzy świadomie planują zakup upragnionego towarzysza i przyjaciela umilającego nam codzienne życie.

 

Ze szczegółami  funkcjonowania “Ostrowskiej Giełdy Ptaków i Drobnego Inwentarza” można zapoznać się w Regulaminie, który zamieszczony jest także na stronie internetowej Spółki Targowiska Miejskie SA www.tmostrow.pl .

 

Zgłoszenia wystawców przyjmować będzie kierownik targowiska przy ul. Witosa/Grabowskiej pod numerem telefonu 609 280 700 oraz za pośrednictwem poczty e-mail: targowiskowitosa@interia.pl

 

Scroll to Top
Skip to content