Ostrowska Giełda Ptaków odwołana!

Facebook
Twitter
Email
Drukuj

Spółka Targowiska Miejskie S.A. z przykrością informuje o odwołaniu Ostrowskiej Giełdy Ptaków, przewidzianej w dniu 14 listopada 2021 r.  Powiatowy Lekarz Weterynarii w Ostrowie Wielkopolskim nie udzielił spółce Targowiska Miejskie SA pozwolenia na zorganizowanie Ostrowskiej Giełdy Ptaków w tym dniu oraz w sezonie jesienno-zimowym na terenie targowiska miejskiego przy ul. Grabowskiej/Witosa.

 

Z punktu widzenia Inspekcji Weterynarii, obecnie organizacja tego przedsięwzięcia nie jest możliwa ze względu na brak możliwości ograniczenia do minimum ryzyka przenoszenia wirusów wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI). Dotyczy to przede wszystkim terenu sześciu powiatów Województwa Wielkopolskiego, w tym powiatu ostrowskiego, na bazie wytycznych wynikających z Rozporządzenia nr 25/21 Wojewody Wielkopolskiego.

W związku z powyższym, spółka odwołuje zapowiadaną na 14 listopada 2021 r. Ostrowską Giełdę Ptaków, lecz nie rezygnuje całkowicie z jej organizacji. Termin zostaje przesunięty na wiosnę 2022 r. Będziemy na bieżąco informowali o nowym terminie.

W miejsce odwołanej giełdy, w dniu 14 listopada br. na terenie targowiska miejskiego przy ul. Witosa pojawi się cyrk, który zaprezentuje swój program artystyczny.

Scroll to Top
Skip to content