Ostrowski Rower Miejski wystartuje ponownie 15 marca

Facebook
Twitter
Email
Drukuj

Ze względu na panującą aurę i bezpieczeństwo miłośnicy rowerów miejskich tegoroczny sezon rozpoczną 15 marca. Rowery podczas przerwy zimowej przeszły przegląd techniczny, zostały wyczyszczone, naprawione i czekają na rozpoczęcie sezonu. 

 

Z uwagi na panującą aurę, prognozę pogody na najbliższy okres oraz bezpieczeństwo użytkowników podjęliśmy decyzję, w uzgodnieniu z firmą NextBike, która odpowiada za sprawność systemu rowerów miejskich, że rozpoczęcie tegorocznego sezonu będzie 15 marca – powiedział Janusz Marczak – Prezes  Zarządu MZK S.A.

 

Ostrów Wielkopolski jest czwartym miastem w Wielkopolsce, które zdecydowało się uruchomić system roweru miejskiego Nextbike. 11 października 2017 roku mieszkańcy miasta po raz pierwszy skorzystali z publicznych jednośladów. Na początku do dyspozycji było 20 rowerów na dwóch stacjach. Aktualnie użytkowanych jest 121 rowerów na 13 stacjach.

 

Przypominamy, że pierwsze 2 godziny użytkowania rowerów będą bez opłat, a jednoślady będzie można wypożyczyć poprzez aplikację lub  terminal.

 

Do dyspozycji od 15 marca będzie 121 rowerów, które w przewie zimowej przeszły przegląd techniczny i dokonano w nich niezbędnych napraw.

 

Scroll to Top
Skip to content