Ostrowski Rynek Energetyczny w Strategii Wielkopolska 2030

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj

Ostrowski Rynek Energetyczny realizowany przez Centrum Rozwoju Komunalnego znalazł się wśród kluczowych przedsięwzięć i kierunków działań w projekcie Strategii Wielkopolska 2030. Założenia Strategii i kierunki rozwoju Województwa Wielkopolskiego do 2030 roku przedstawiono podczas subregionalnych konsultacji społecznych w Kaliszu.

 

– Strategia Wielkopolska 2030 ma być swoistym drogowskazem, który wskaże, jaką ścieżką mamy podążać. Wszystko po to, aby dalej kreować Wielkopolskę jako region dynamicznych zmian, w których motorem przemian gospodarczych będą nowe technologie i innowacje – tłumaczył Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Ostrowski Rynek Energetyczny jako wzorowy przykład inicjowania i rozwoju lokalnej i ekologicznej energetyki dla całej Wielkopolski wskazany został w pracach nad projektem “Strategii rozwoju województwa wielkopolskiego do 2030” przyjętym przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego.

– Lokalne bezpieczeństwo energetyczne jest jednym z najważniejszych wyznań dla przyszłości miast i lokalnych społeczności w najbliższych kilku i kilkunastu latach. Projekt Ostrowskiego Rynku Energetycznego jest aktywną odpowiedzią naszego miejskiego samorządu na zmiany klimatyczne i cywilizacyjne oraz ekonomiczne na rynku energii elektrycznej. Ostrów Wielkopolski przewidział te zjawiska i z wyprzedzeniem podjął własną inicjatywę stając się pionierem w dziedzinie lokalnej energetyki – podkreśla Beata Klimek, Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Ostrowski Rynek Energetyczny ma obecnie ponad 50 partnerów naukowych i gospodarczych. Wśród nich są już podmioty nie tylko z terenu miasta Ostrowa Wielkopolskiego i Powiatu Ostrowskiego, ale również z obszaru Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej.

– Uwzględnienie ORE wśród kluczowych projektów Strategii Wielkopolska 2030 to po uzyskaniu certyfikatu Ministerstwa Energii kolejne potwierdzenie innowacyjności naszych działań i ich nie tylko miejskiego, ale i regionalnego znaczenia – wskazuje Bartosz Ziółkowski, prezes ostrowskiego Centrum Rozwoju Komunalnego i pomysłodawca ORE.

Podczas subregionalnych konsultacji społecznych Strategii Wielkopolska 2030 o projekcie Ostrowskiego Rynku Energetycznego w imieniu władz Miasta Ostrowa Wielkopolskiego i Grupy Kapitałowej Centrum Rozwoju Komunalnego mówił Mateusz Nycek, współtwórca ORE i członek ogólnopolskiej Komisji Polityki Miejskiej i Rozwoju Miast przy Związku Miast Polskich.

Obecna podczas spotkania Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego zaznaczyła, że ostrowskie działania energetyczne znane są już w całym województwie.

– Nasza wizja „Wielkopolska w 2030 roku” to region przodujący w kraju, liczący się w Europie, spójny, zrównoważony i dostępny terytorialnie, otwarty na nowe idee i ludzi, silny nowoczesną gospodarką – podkreśliła.

 

Przewiń do góry Skip to content