Prestiżowa nagroda dla WODKANU za modernizację stacji uzdatniania wody

Facebook
Twitter
Email
Drukuj

Na Zamku Królewskim w Warszawie Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek wraz z Prezesem Spółki WODKAN S.A. Markiem Karolczakiem oraz wykonawcą projektu odebrała główną nagrodę w konkursie na Modernizację Roku&Budowę XXI wieku w kategorii: ochrona środowiska. To duży sukces zarządu i całego zespołu ostrowskiej spółki komunalnej, osiągnięty przy dużej, ogólnopolskiej konkurencji.

 

Ten prestiżowy konkurs odbywa się pod patronatem Ministra Infrastruktury, a do rywalizacji zgłoszonych zostało 470 projektów. Tym bardziej cieszy, że to właśnie modernizacja stacji uzdatniania wody w Ostrowie Wielkopolskim spotkała się z uznaniem Jury i zdobyła nagrodę główną w kategorii ochrona środowiska.

 

 

Kompleksowa modernizacja ostrowskiej stacji uzdatniania wody trwała ponad dwa lata, a inwestorem była spółka WODKAN Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. w Ostrowie Wielkopolskim. To niezwykle ważna dla miasta inwestycja, która kosztowała 15 522 374,33 złotych. Uzyskane przez spółkę WODKAN dofinansowanie z funduszy unijnych to 7 892 250 złotych.

 

Zakres prac  był ogromny. Zamówienie polegało między innymi na zaprojektowaniu oraz wykonaniu modernizacji instalacji napowietrzania, instalacji filtrów otwartych, prac budowlanych filtrów otwartych, zbiornika podfiltrowego oraz hali filtrów.

 

 

Głównym celem inwestycji było zapewnienie bezawaryjnej pracy stacji uzdatniana wody na kolejne co najmniej 30 lat, zapewnienie założonej efektywności uzdatniania wody, poprawa automatyki poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii sterowania i nowego oprogramowania oraz optymalizacja kosztów eksploatacji SUW.

Unowocześniony dwustopniowy system filtracji na złożach żwirowych i braunsztynowych pozwala na osiągnięcie najwyższej jakości wody, dzięki czemu mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego będą mogli ją spożywać prosto z kranu.

 

 

Scroll to Top
Skip to content