Przedświąteczne zakupy na bazarze ruszają 26 marca

Facebook
Twitter
Email
Drukuj

Od 26 marca do 1 kwietnia spółka Targowiska Miejskie S.A. zaprasza na przedświąteczne, wielkanocne handlowanie na ostrowskich zieleniakach przy ul. Tomczeka i Paderewskiego. Z powodu pandemii, coroczny jarmark przybrał charakter bazaru handlowego. Nie będzie również towarzyszących wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych.

 

Spółka Targowiska Miejskie S.A. już po raz kolejny przygotowała dla mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego i pobliskich miejscowości możliwość dokonania ciekawych, świątecznych zakupów. Tym razem  handel odbywać się będzie na terenie zieleniaka przy ul. Tomczeka i Paderewskiego. W tym roku z powodu pandemii, coroczny jarmark przybrał charakteru bazaru i kiermaszu handlowego. Niestety, ze względu na sytuację epidemiczną zrezygnowano z towarzyszących wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych.

 

– W przedświąteczny nastrój ostrowian i odwiedzających nasz zieleniak, wprowadzają klimatyczne, drewniane domki jarmarkowe oraz stoiska wystawców przyozdobione kolorowymi wianuszkami, wstążkami, wiklinowymi zajączkami, w otoczeniu wiosennych kwiatów  – wylicza Ewa Psztyr, prezes spółki Targowiska Miejskie.

 

Na stoiskach handlowych królować będą ozdoby wielkanocne wykonane na szydełku, techniką zdobniczą decoupage, pisanki, serwety, koszyczki, figurki, wyroby dekoracyjne oraz artystyczna biżuteria. Tradycją są cieszące się dużą popularnością wyroby wędliniarskie wędzone dymem, przygotowane na bazie tradycyjnych staropolskich receptur, jak polska biała kiełbasa, czy dziczyzna. Będą też miody pszczele o różnych smakach, doskonały chrzan, suszone owoce, przetwory domowe, oscypki oraz po raz pierwszy oliwki, przyprawy, miód  i oliwa prosto z Grecji. Dla najmłodszych przewidziane są także słodkie niespodzianki wśród, których nie zabraknie waty cukrowej i popcornu.

 

Przygotowany asortyment podobny jest do tego, który oferowali co roku, od wielu lat,  handlowcy uczestniczący w Jarmarku Wielkanocnym na ostrowskim rynku. Bazar Wielkanocny jest zatem doskonałą okazją do spotkania się z rękodzielnikami, producentami, handlowcami  oraz do zapoznania się z ich przedświąteczną ofertą. Drewniane domki jarmarkowe otwarte będą codziennie od godziny 900 do 1700, natomiast handel na stoiskach handlowych oraz w sklepikach na zieleniaku odbywa się od wczesnych godzin porannych.

 

– Odwiedzających prosimy o stosowanie się do obowiązujących zaleceń sanitarnych, przede wszystkim o zachowanie dystansu społecznego, noszenie maseczek i częste dezynfekowanie rąk środkami, które również dostępne są na stoiskach handlowych  – podkreśla Ewa Psztyr, prezes spółki Targowiska Miejskie.

Scroll to Top
Skip to content