Rekordowy objazd inwestycji

Facebook
Twitter
Email
Drukuj

To był jeden z rekordowych 1-majowych objazdów inwestycji miejskich w Ostrowie Wielkopolskim. Niemal 300 osób skorzystało z okazji, by zobaczyć oddane niedawno użytku, sztandarowe inwestycje miejskiego samorządu.

 

W tym roku trzeba było aż sześciu wypełnionych szczelnie nowoczesnych, elektrycznych autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji, żeby zabrać spod urzędu miejskiego wszystkich chętnych do obejrzenia miejskich inwestycji.

Pierwszomajowy objazd inwestycji to w Ostrowie już wieloletnia tradycja, ciesząca się co roku dużym zainteresowaniem – podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

– Dla mnie jest to dowód, patrzą jak to miasto się zmienia, są tych zmian bardzo ciekawi. Odwiedzamy takie miejsca, które nie zawsze są dla mieszkańców dostępne, a zawsze budzą wielką ciekawość i zainteresowanie.  Jestem szczęśliwa, że te wszystkie dobre zmiany możemy im pokazać i zaprezentować – mówiła prezydent miasta, która osobiście witała wszystkich uczestników objazdu na każdym z przystanków.

 

Objazd rozpoczął się od wizyty w komunalnej oczyszczalni ścieków w Rąbczynie, gdzie powstała kosztem ponad 15 mln zł suszarnia osadów ściekowych wytwarza produkt wykorzystywany w przemyśle budowalnym, do produkcji nawozów sztucznych, a także jako alternatywne paliwo. W tajniki funkcjonowania instalacji wprowadzali uczestników objazdu pracownicy spółki Wodkan.

 

Ostrowianie odwiedzili także nowoczesne przedszkole integracyjne przy ulicy Dobrej, gdzie w znakomitych warunkach sprawowana jest opieka nad niemal 300. dziećmi.

 

Dużym zainteresowaniem cieszyła się też wizyta w centrum treningowo – szkoleniowym “Za Parowozownią”, gdzie powstały dwa boiska treningowe z zapleczem dla młodych sportowców.

 

 

Uczestnicy objazdu obejrzeli również efekty remontu Szkoły Podstawowej nr 1.

 

Scroll to Top
Skip to content