Spółki gotowe na nowe obostrzenia sanitarne

Facebook
Twitter
Email
Drukuj

W związku z włączeniem powiatu ostrowskiego wraz z miastem Ostrów Wielkopolskim do czerwonej strefy zagrożenia koronawirusem, również ostrowskie spółki komunalne dostosowują bieżącą działalność do nowych obostrzeń sanitarnych. Klienci proszeni są, w miarę możliwości, o korzystanie przy załatwianiu spraw z drogi telefonicznej lub mailowej.

 

Ostrowskie spółki komunalne w pełni dostosowują się do obowiązujących nowych obostrzeń i zasad sanitarnych, w zakresie prowadzonej działalności.

Miejski Zakład Komunikacji S.A. informuje, iż od 17.10.2020 r. do odwołania w autobusie może być zajęte przez pasażerów maksymalnie 30% wszystkich miejsc siedzących i stojących przy założeniu, że co drugie miejsce siedzące będzie wolne. Ponadto, przewoźnik przypomina o obowiązku zasłaniania ust i nosa we wszystkich autobusach komunikacji miejskiej.

 

Ostrowski Zakład Ciepłowniczy S.A. zachęca do rejestracji na portalu EBOK oraz do korzystania z E-faktury. Można to wykonać poprzez logowanie na stronie: www.ozcsa.pl  lub https://ebok.ozcsa.pl/home 

 

Spółka Targowiska Miejskie S.A. kontynuować będzie akcję informacyjną dotyczącą promowania najważniejszych zasad profilaktyki sanitarnej. Spółka przypomina handlowcom o konieczności stosowania środków dezynfekujących i zachowaniu dystansu od klientów, a kupującym oferuje możliwość skorzystania z dodatkowej dezynfekcji rąk.

 

Zgodnie z rozporządzeniem Premiera RP, od 17 października 2020 r. wprowadzone zostają następujące ograniczenia dla strefy czerwonej:

– ograniczenie liczby osób w placówkach handlowych do 5 osób na 1 kasę;

– od 19.10:  zakaz organizacji imprez okolicznościowych (wesela, konsolacje i inne);

– podczas uroczystości religijnych nie więcej niż 1 osoba na 7m2,

– w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć max. 10 osób;

– w szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych obowiązuje nauczanie w trybie zdalnym (z wyłączeniem zajęć praktycznych).

Oprócz tego w strefie czerwonej obowiązują takie same zasady bezpieczeństwa jak w strefie żółtej:

– lokale gastronomiczne mogę być otwarte w godz. 6:00 – 21:00. Zajęty może być co drugi stolik. Po godz. 21:00 wyłącznie możliwość zamówienia posiłków na wynos;

– ograniczenie liczba osób w transporcie publicznym – zajętych może być 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc;

– wydarzenia sportowe bez udziału publiczności;

– w wydarzeniach kulturalnych max. 25 proc. miejsc zajętych przez publiczność;

– zawieszona działalność basenów, aquaparków i siłowni.

 

Scroll to Top
Skip to content