Spółki komunalne włączyły się do akcji zbierania nielegalnych odpadów

Facebook
Twitter
Email
Drukuj

Ponad cztery tony śmieci zebrano podczas trwającej od piątku do niedzieli w Ostrowie Wielkopolskim akcji jesiennego sprzątania miasta. Efektem zbiórki jest również zlikwidowanie kilku nielegalnych wysypisk odpadów w miejscach publicznych. W akcji aktywny udział wzięli między innymi pracownicy ostrowskich spółek komunalnych.

 

Organizatorzy z grupy „Ostrów – lubimy pomagać” zaprosili do akcji m.in. kluby sportowe, rady osiedli, spółki komunalne indywidualnie mieszkańców miasta. Kontenery na odpady ustawione zostały na ostrowskich Piaskach, na osiedlu Zębców, obok Areny Ostrów, Stadionu Miejskiego, w Parku 3 maja oraz na Kozim Borku.

 

Można było także pozostawić worki z zebranymi śmieciami po prostu w widocznym miejscu i poinformować o tym Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami, który zabierał worki ze wskazanego miejsca.

 

W akcji sprzątania aktywny wzięli udział między innymi pracownicy sektora komunalnego. Załoga Miejskiego Zakładu Zagospodarowania Odpadów nie tylko odbierała śmieci od zbierających, ale sama również zebrała ok. 20 worków odpadów.

 

 

Pracownicy WODKAN Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji S.A. wspólnymi siłami oczyścili tereny przy zbiornikach retencyjnych w okolicach ulicy Torowej, Poznańskiej oraz Kaliskiej (przy Galerii OSTROVIA). W sumie zebrano ok 17 worków oraz dwa odpady wielkogabarytowe.

 

 

 

Scroll to Top
Skip to content