Spółki na majOSTaszkach

Facebook
Twitter
Email
Drukuj

Ostrowskie spółki komunalne aktywnie uczestniczyły w tegorocznych majOSTaszkach. MZK zapewnił bezpłatny transport na Piaski, MZO zorganizował stoisko proekologiczne dla dzieci i przyjmował elektroodpady.

 

Na Piaskach furorę zrobiło stoisko z sadzonkami roślin, które można było otrzymać za puste butelki PET. Przed stoiskiem ustawiła się długa kolejka ostrowian chętnych do skorzystania z tej okazji.

 

Oprócz tradycyjnych tui, w tym roku pracownicy wydziału gospodarki komunalnej przygotowali dla mieszkańców pęchęrznicę i berberys, a z kwiatków begonie i stokrotki. Zainteresowanie mieszkańców było bardzo duże. Kwiaty rozdawała mieszkańcom miedzy innymi Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek

 

Tłoczno było również na stoisku Miejskiego Zakładu Gospodarki Odpadami, gdzie MZO przygotował miejsce edukacji ekologicznej dla dzieci.

 

Jak co roku, dzieci mogły rozwiązywać rebusy, krzyżówki, malować kolorowanki. Spółka przyjmowała również od mieszkańców zużyte baterie, płyty, drobny sprzęt AGD  Za baterie i płyty CD oferowano drobne gadżety.

 

Tradycyjnie, Miejski Zakład Komunikacji zapewnił bezpłatny transport na majOSTaszki. Podkreślenia jest warty fakt, że została uruchomiona dodatkowa linia. Tak więc, jeździły cztery linie bezpłatne: z Komuny Paryskiej, Kuźni, Zacharzewa i Pruślina.

 

 

Scroll to Top
Skip to content