Święto Drzewa w Ostrowie

Facebook
Twitter
Email
Drukuj

Samorząd miejski Ostrowa Wielkopolskiego wraz ze spółkami: Zakład Oczyszczania Gospodarki Odpadami MZO, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Wodkan, Regionalny Zakład Zagospodarowania Odpadów zapraszają już w najbliższą niedzielę, 30 października, na kolejną edycję ostrowskiego Święta Drzewa.

 

Już w najbliższą niedzielę organizatorzy zapraszają na wyjątkowe wydarzenie poświęcone różnym zagadnieniom ekologii. Wszystko obywać się będzie na Piaskach – Szczygliczce, w rejonie Parku Olbrzymich Owadów, w godzinach od 12 do 15.

To będzie już kolejna edycja Święta Drzewa, podczas którego od 2015 roku posadzono w Ostrowie Wielkopolskim już ponad 7 tysięcy drzew.

W ramach Święta Drzewa na ostrowskich Piaskach odbędzie się również zbiórka nakrętek, drobnego sprzętu elektronicznego i elektrycznego, karmy dla zwierząt oraz wyposażenia dla Międzygminnego Schroniska w Wysocku Wielkim, zwłaszcza misek metalowych, smyczy, obroży, używanych ręczników, kocy, pościeli. W zamian będzie można otrzymać cebulki kwiatów.

Jednym z punktów wydarzenia będzie rozstrzygnięcie konkursu plastycznego Ostrów mówi „ŻYJ EKOLOGICZNIE”. Swoje stoiska edukacyjne przygotuje m.in.: Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM w Ostrowie Wielkopolskim, Nadleśnictwo Taczanów, ostrowska Szkoła Podstawowa nr 5 oraz miejskie spółki: ZOiGO, MZO, RZZO, WODKAN.

Podczas tegorocznej akcji Święto Drzewa, również zostanie zainagurowana akcja sadzenia drzew w Ostrowie w ramach zwycięskiego zadania z Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego pn. SadziMY drzewa w Ostrowie. Wszystkich mieszkańców, którzy zgłaszali propozycje posadzenia drzew na terenie miasta w ramach powyższego zadania, zapraszamy do wzięcia udziału w akcji i posadzenia pierwszego drzewa na terenie kompleksu Piaski – Szczygliczka.

Program „Święto Drzewa” otrzymał tytuł oficjalnego wydarzenia towarzyszącego 11. Sesji Światowego Forum Miejskiego – WUF11. Niedzielne święto bierze również udział w Projekcie „Czyste, Zielone Miasta” w ramach Programu Czysta Polska.

Organizatorami niedzielnego święta są: Miasto Ostrów Wielkopolski, CRK Zieleń i Rekreacja S.A. Ostrów Wielkopolski, Szkoła Podstawowa nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim, Nadleśnictwo Taczanów, Międzygminne Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim, Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO” S.A. w Ostrowie Wielkopolskim, Regionalny Zakład Zagospodarowania Odpadów „RZZO” Sp. z o.o. w Ostrowie Wielkopolskim.

Scroll to Top
Skip to content