Targowiska Miejskie dbają o naturalne środowisko

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj

Na targowisku miejskim przy ul. Głogowskiej w Ostrowie Wielkopolskim stanął nowoczesny pojemnik do zbierania małych elektroodpadów. To kolejny krok mający ułatwić ostrowianom bezpieczne i ekologiczne pozbywanie się zużytego sprzętu elektronicznego każdej wielkości. 

 

Spółka Targowiska Miejskie SA, w ramach dofinansowania otrzymanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z Poznania, zakupiła i zamontowała nowoczesną i estetyczną gablotę na małe elektroodpady. Wybrano najbardziej optymalną lokalizację, na terenie targowiska, tuż przy biurze zarządu spółki.

 

Najmniejsze elektroodpady

Dzięki temu, klienci przy okazji robienia zakupów na targowisku miejskim, bądź w drodze do pracy, będą mieli możliwość wyrzucania drobnych e-odpadów do specjalnych pojemników na baterie, żarówki, płyty CD, kasety audio i video, ładowarki, tonery i drobny sprzęt np. telefony komórkowe, myszki komputerowe.

 

 

Elektroodpady do 50 cm

Nieco większe, zużyte sprzęty elektroniczne, jak  komputery, laptopy, aparaty fotograficzne, smartwatche, pralki, suszarki, lodówki można bezpiecznie i za darmo zutylizować w Ostrowie w jednym z sześciu postawionych specjalnie w tym celu czerwonych pojemnikach. Są one przeznaczone na sprzęt nieprzekraczający 50 cm.

 

 

Lista lokalizacji pojemników na elektroodpady do 50 cm:

–      ul. Dembińskiego – między garażami a apteką,

–      ul. B. Limanowskiego – naprzeciwko restauracji Borowianka,

–      ul. Szkolna – przy przedszkolu (róg ul. Szkolnej i ul. Komuny Paryskiej),

–      róg Alei Solidarności i ul. Strzeleckiej,

–      ul. Chełmońskiego – wylot na ul. Matejki,

–      ul. Wrocławska – za skrzyżowaniem z ul. Osiedlową, po lewej stronie.

Wielkogabarytowe elektroodpady

Z kolei największe zużyte sprzęty wielkogabarytowe np. pralki, lodówki, zmywarki, klimatyzatory oraz wszystkie powyżej 50 cm można oddawać do PSZOK-ów – przy ulicy Staroprzygodzkiej i przy Lotniczej.

Według oficjalnych danych Unii Europejskiej sprzęt elektryczny i elektroniczny to najszybciej rosnący strumień odpadów, z których zaledwie 40% trafia do recyklingu.

Nowe miejsca odbioru elektrośmieci sprawią, że zebrane tam sprzęty trafią do profesjonalnych zakładów przetwarzania.

 

Przewiń do góry Skip to content