W trosce o czystość i ekologię

Facebook
Twitter
Email
Drukuj

Punkty Zbiórki Elektroodpadów oraz kosze na psie nieczystości już od trzech lat służą mieszkańcom Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Już blisko trzy lata minęły od czasu zamontowania w Ostrowie pierwszych pojemników na psie nieczystości. Na terenie miasta jest ich obecnie 31. W każdym z nich znajduje się 150 woreczków, które co tydzień są uzupełniane przez pracowników Zakładu Oczyszczania i Gospodarki Odpadami MZO S.A.

 

Dziś mogę powiedzieć, że był to przysłowiowy strzał w dziesiątkę. Właściciele psów bardzo chętnie korzystają z tych pojemników i znajdujących się tam woreczków na psie nieczystości, do sprzątania po swoich pupilach – wyjaśnia Andrzej
Strykowski
, prezes Zakładu Oczyszczania i Gospodarki Odpadami MZO S.A.

 

Największa „popularnością” wśród właścicieli czworonogów cieszą się pojemniki zlokalizowane w parkach i te są – jeśli jest taka potrzeba – opróżniane dwa razy w tygodniu. Prezes MZO Andrzej Strykowski zapewnia także, że spółka na bieżąco analizuje zużycie woreczków i jeśli zachodzi taka konieczność, to pojemniki są uzupełniane na bieżąco.

 

Również Punkty Zbiórki Elektroodpadów – z których jeden znajduje się przed wejściem do spółki MZO przy ul. Staroprzygodzkiej 138, a drugi przed Urzędem Miejskim – na stałe wpisały się w ostrowski krajobraz. Dzięki dostępności tych pojemników mieszkańcy mogą pozbyć się odpadów za darmo i to przez 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu.

 

– Jeśli takie odpady nie zostaną odpowiednio zagospodarowane i trafią na składowisko lub bezpośrednio do gleby, mogą spowodować nieodwracalną degradację środowiska naturalnego, wpływając negatywnie na rośliny, zwierzęta
i oczywiście ludzi
– dodaje Andrzej Strykowski.

 

Zdaniem prezesa Strykowskiego, z roku na rok rośnie świadomość ekologiczna mieszkańców Ostrowa, którzy bardzo chętnie korzystają z Punktów Zbiórki Elektroodpadów.

 

 

W Punktach Zbiórki Elektroodpadów można bezpłatnie zostawić:

– zużyte telefony komórkowe, ładowarki do telefonów,   

  kalkulatory, itp.

– zużyte tusze, tonery i kartridże do drukarek,

– zużyte baterie wszelkiego typu,

– zużyte żarówki o małych gabarytach,

– oraz zużyte i niepotrzebne płyty CD, DVD, Blu-Ray, itp.

 

 

Lokalizacja pojemników na psie nieczystości:

– Rynek,

– ul. Raszkowska,

– pl.23 Stycznia,

– ul. M. Konopnickiej/60 Pułku Piechoty,

– pl. Rowińskiego,

– ul. Gimnazjalna,

– ul. Kopernika/Piastowska,

– ul. Partyzancka/Sienkiewicza,

– ul. Towarowa,

– ul. Zamenhofa,

– ul. Harcerska,

– ul. Kompały,

– ul. Browarna,

– ul. Wrocławska,

– ul. Paderewskiego,

– Park Miejski,

– Park Szczanieckiej,

– Park Kilińskiego,

– Park Marcinkowskiego,

– Park 3 Maja,

– al. Powstańców Wielkopolskich,

– al. Solidarności,

– ul. Sobieskiego.

 

Scroll to Top
Skip to content