Węgiel od OZC dla ostrowian

Facebook
Twitter
Email
Drukuj

Trwa interwencyjna sprzedaż węgla kamiennego uruchomiona przez Ostrowski Zakład Ciepłowniczy S.A. z zasobów spółki. Węgiel ten jest w sortymencie miał w klasie wysokokalorycznej – 24 MJ/kg. Co ważne, pochodzi on z polskich kopalń.

 

Władze miasta we współpracy z OZC S.A. umożliwiły mieszkańcom nabycie  w sumie 200 ton po cenie 2600 zł brutto za tonę.

–  Sytuacja jest pilna i wymagająca. Dlatego nie czekając na rządowe dostawy węgla, umożliwiliśmy mieszkańcom Ostrowa zakup krajowego węgla o bardzo dobrej kaloryczności z zasobu Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego. Mieszkańcy wyraźnie pytają nas, czy oferujemy opał polskiego pochodzenia, ponieważ mają sygnały, że surowiec sprowadzany drogą morską z odległych krajów takich jak Kolumbia – jest dużo niższej jakości i występują duże trudności, aby dobrze się palił. Dlatego opał sprzedawany przez OZC SA z polskich kopalń cieszy się zainteresowaniem  – mówi Mikołaj Kostka, wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

 

Tylko w czwartek 27 października do południa z placu przy ul. Grunwaldzkiej wyjechało do mieszkańców sześć transportów miału węglowego. Jak dotąd, to jedyny surowiec, którym dysponuje spółka i którym w drodze sprzedaży może się podzielić z mieszkańcami. Wprowadzono jednak limit zakupowy – 2 tony na jedno gospodarstwo domowe.

 

Prezes spółki Mariusz Bolach podkreślił również, że umożliwienie mieszkańcom interwencyjnego zakupu węgla z zasobów OZC SA nie spowoduje ryzyka braku surowca do ogrzewania mieszkań i domów zasilanych ciepłem systemowym. Warto zaznaczyć, że ta ilość opału może zabezpieczyć ok. 100 gospodarstw domowych, a dla elektrociepłowni taka ilość opału w pełnym sezonie zimowym wystarczy zaledwie na 1,5 dnia pracy – wyjaśnia Mariusz Bolach, prezes OZC SA.

 

– Oprócz węgla, dysponujemy również możliwością produkcji ciepła z biomasy oraz gazu, dlatego nie ma ryzyka, że dostawy ciepła zostaną przerwane – zapewnia prezes OZC S.A. Mieszkańcy bardzo często pytają też o ekogroszek, ale tym surowcem nie dysponujemy, ponieważ jest bardzo trudno dostępny i drogi. Możemy jednak zabezpieczyć część zainteresowanych mieszkańców w polski miał o dobrych parametrach z wydzielonego zasobu OZC SA., tak aby zwiększyć szanse nabycia opału przed nadchodzącą zimą wśród osób, które do tej pory z różnych względów nie miały sposobności go nabyć – dodaje Mariusz Bolach

 

Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego  mogą również skorzystać z oferty dowozu zakupionego węgla do domów w cenie 50 złotych. Zapisy na węgiel ruszyły w poniedziałek, 24 października. Infolinia jest dostępna, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00 pod nr tel. 539 075 660.

 

Wszelkich informacji dotyczących sprzedaży udzielają również pracownicy Referatu Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim pod nr tel.  62 58 22 441, 62 58 22 442, 62 58 22 445

Scroll to Top
Skip to content