Węgiel od OZC dla ostrowian

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj

Trwa interwencyjna sprzedaż węgla kamiennego uruchomiona przez Ostrowski Zakład Ciepłowniczy S.A. z zasobów spółki. Węgiel ten jest w sortymencie miał w klasie wysokokalorycznej – 24 MJ/kg. Co ważne, pochodzi on z polskich kopalń.

 

Władze miasta we współpracy z OZC S.A. umożliwiły mieszkańcom nabycie  w sumie 200 ton po cenie 2600 zł brutto za tonę.

–  Sytuacja jest pilna i wymagająca. Dlatego nie czekając na rządowe dostawy węgla, umożliwiliśmy mieszkańcom Ostrowa zakup krajowego węgla o bardzo dobrej kaloryczności z zasobu Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego. Mieszkańcy wyraźnie pytają nas, czy oferujemy opał polskiego pochodzenia, ponieważ mają sygnały, że surowiec sprowadzany drogą morską z odległych krajów takich jak Kolumbia – jest dużo niższej jakości i występują duże trudności, aby dobrze się palił. Dlatego opał sprzedawany przez OZC SA z polskich kopalń cieszy się zainteresowaniem  – mówi Mikołaj Kostka, wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

 

Tylko w czwartek 27 października do południa z placu przy ul. Grunwaldzkiej wyjechało do mieszkańców sześć transportów miału węglowego. Jak dotąd, to jedyny surowiec, którym dysponuje spółka i którym w drodze sprzedaży może się podzielić z mieszkańcami. Wprowadzono jednak limit zakupowy – 2 tony na jedno gospodarstwo domowe.

 

Prezes spółki Mariusz Bolach podkreślił również, że umożliwienie mieszkańcom interwencyjnego zakupu węgla z zasobów OZC SA nie spowoduje ryzyka braku surowca do ogrzewania mieszkań i domów zasilanych ciepłem systemowym. Warto zaznaczyć, że ta ilość opału może zabezpieczyć ok. 100 gospodarstw domowych, a dla elektrociepłowni taka ilość opału w pełnym sezonie zimowym wystarczy zaledwie na 1,5 dnia pracy – wyjaśnia Mariusz Bolach, prezes OZC SA.

 

– Oprócz węgla, dysponujemy również możliwością produkcji ciepła z biomasy oraz gazu, dlatego nie ma ryzyka, że dostawy ciepła zostaną przerwane – zapewnia prezes OZC S.A. Mieszkańcy bardzo często pytają też o ekogroszek, ale tym surowcem nie dysponujemy, ponieważ jest bardzo trudno dostępny i drogi. Możemy jednak zabezpieczyć część zainteresowanych mieszkańców w polski miał o dobrych parametrach z wydzielonego zasobu OZC SA., tak aby zwiększyć szanse nabycia opału przed nadchodzącą zimą wśród osób, które do tej pory z różnych względów nie miały sposobności go nabyć – dodaje Mariusz Bolach

 

Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego  mogą również skorzystać z oferty dowozu zakupionego węgla do domów w cenie 50 złotych. Zapisy na węgiel ruszyły w poniedziałek, 24 października. Infolinia jest dostępna, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00 pod nr tel. 539 075 660.

 

Wszelkich informacji dotyczących sprzedaży udzielają również pracownicy Referatu Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim pod nr tel.  62 58 22 441, 62 58 22 442, 62 58 22 445

Przewiń do góry Skip to content