Wielkie wiosenne sprzątanie coraz bliżej

Facebook
Twitter
Email
Drukuj

Zapowiada się największa od wielu lat społeczna akcja sprzątania Ostrowa Wielkopolskiego. W wiosennych porządkach zapowiedziało swój udział już niemal 800 osób, które będą sprzątać w ośmiu specjalnie wybranych przez mieszkańców, punktach miasta. Nie zabraknie wśród nich pracowników Centrum Rozwoju Komunalnego i innych spółek komunalnych.  

 

Pomysł wiosennego sprzątania Ostrowa Wielkopolskiego spotkał się z ogromnych odzewem. Do akcji już włączyło się ponad 800 osób. To między innymi władze miasta, urząd miasta, radni, jak również organizacje pozarządowe, Uniwersytet III Wieku, świetlica „Boże Podwórko”, Młodzi Demokraci, Polska 2050 i inni.

 

Nie mogło zabraknąć również pracowników Centrum Rozwoju Komunalnego i innych spółek komunalnych. Dzięki ich pomocy, sprzątający będą wyposażeni nie tylko w worki do sprzątania, ale także w osobiste środki ochrony, jak rękawice i maseczki ochronne.

 

Ostrowianie sami wyznaczyli miejsca, które należy w pierwszej kolejności uprzątnąć. To właśnie tam staną kontenery, do których można będzie wrzucać worki z zebranymi śmieciami.

 

Co najmniej 8 kontenerów stanie w różnych punktach miasta: na Piaskach – od strony ul. Limanowskiego i obok boiska sportowego, w Parku 3 maja – przy Wieży Ciśnień, w Parku 600-lecia  – przy Orliku, na osiedlu Zębców przy ulicy Świerkowej, przy głównej trybunie stadionu miejskiego, przy rzece Ołobok – w obrębie ulic Kaliskiej i Limanowskiego.

 

Wybrano również koordynatorów, którzy będą kontrolować przebieg akcji w określonych miejscach i przydzielono poszczególne grupy ochotników do konkretnych lokalizacji.

 

Koordynatorem akcji na Piaskach będzie Mateusz Nycek, a działać tam będą pracownicy spółek miejskich, dziennikarze, Uniwersytet III Wieku, Młodzi Demokraci, Polska 2050 Ostrów, radni miejscy, senator Ewa Matecka oraz dziewczęta z Grupy Baletowej „Gwiazda”.

 

Teren wokół stadionu „za parowozownią” sprzątać będą władze miasta oraz przedstawiciele klubu Ostrovia 1909. Koordynatorem w tym miejscu będzie Arkadiusz Sodkiewicz, który będzie również odpowiadał za teren wokół stadionu miejskiego. Tam z kolei działać będą przedstawiciele KPR Ostrovia i TŻ Ostrovia, BM Slam Stal i  Ostrovii 1909.

 

Okolice Parku 600-lecia i ulicy Wrocławskiej porządkować będą miejscy urzędnicy, rada osiedla numer 4 i działacze Ostrowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Koordynatorem będzie Daria Jakubek-Szczepaniak.

 

Prace w rejonie parku 3 maja koordynować będzie Marek Robakowski, a teren porządkować tam będą: strażnicy miejscy, fundacja „Wolne miejsce”, rada osiedla nr 11 i firma porządkowa „Hermes”.

Ewa Konieczna odpowiadać będzie za koordynację pracy w parku miejskim, którą wykonywać będą dzieci ze świetlicy środowiskowej „Boże podwórko”, władze miasta i grupa „Ostrów lubimy pomagać”.

 

Koordynatorkąa sprzątania Zębcowa będzie Elżbieta Grochowska, a wraz z nią pracować tam będą: członkowie stowarzyszenia „Przyjazny Zębców”, uczniowie SP nr 6, rada osiedla nr 6, pracownicy RZZO, nadleśnictwa Krotoszyn i miejscowa parafia.

Sprzątaniem wzdłuż brzegów rzeki Ołobok zajmą się harcerze pod opieką Dariusza Potasznika.

 

We wtorek, 20 kwietnia, koordynatorzy będą mogli odebrać worki, rękawice i maseczki w Centrum Aktywności Lokalnej.

 

Wiosenne sprzątanie Ostrowa Wielkopolskiego potrwa od 23 do 25 kwietnia.

 

 

 

Scroll to Top
Skip to content